ETER-MED Gdańsk

Podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna w Gdańsku, Straszynie i Cedrach Wielkich

FoodProfile już w Polsce

FoodProfile diagnostyka nadwrażliwości pokarmowej.
4.8/5

Brak wystarczającej koncentracji, migreny, nawracające infekcje, problemy ze skórą, wzdęcia, poczucie ciężkości, zaparcia, bóle reumatyczne, bezsenność – te wszystkie dolegliwości mogą być spowodowane  nietolerancją pokarmową.

Najlepszym i jedynym pewnym sposobem na postawienie prawidłowej diagnozy są badania z krwi na nietolerancję pokarmową.

Nie daj się nabrać na testy wysyłkowe! Krew do czasu analizy musi być przechowywana w odpowiednio niskiej temperaturze.

Postaw na PROFESJONALNOŚĆ! Wybierze FOODPROFIL – kompleksowe testy oceniające nadwrażliwość pokarmową.

Nadwrażliwość pokarmowa IG – zależna dotyczy nieprawidłowej reakcji pokarmowej z udziałem systemu immunologicznego i swoistych przeciwciał klasy IgG.

Czym różnią się testy FoodProfil od innych badań oznaczających nietolerowane pokarmy? Jakie badanie wykonać na początku?

– jako pierwsze badanie proponujemy FoodProfil IgG/IgG4 skrinning , aby sprawdzić która reakcja jest w przewadze IgG czy IgG4,

– następnie w zależności od tego która reakcja jest w przewadze IgG czy IgG4 wybieramy FoodProfil 22 lub 44 lub 88 w klasie IgG lub w klasie IgG4,

– w przypadku ujemnego wyniku FoodProfil IgG/IgG4 skrinning można zakończyć diagnostykę.

Badanie FoodProfil IgG/IgG4 skrinning:

– wykonujemy w celu wyznaczenia dominującego typu reakcji IgG lub IgG4,

– wskazuje nam w jakiej klasie IgG czy IgG4 można wybrać test z większą ilością produktów do dalszej diagnostyki,

– badanie to można traktować jako test przesiewowy u osób nie posiadających żadnych objawów

FoodProfil – profesjonalna diagnostyka nadwrażliwości pokarmowej

Nadwrażliwość pokarmowa jest współcześnie bardzo powszechna. Szacuje się, że może być nią dotkniętych połowa populacji. Często jest mylona z alergią pokarmową, która występuje jedynie u 2 % społeczeństwa, a jej objawy występują zazwyczaj natychmiast.  Symptomy nietolerancji pokarmowej pojawiają się kilka godzin, a nawet kilka dni po spożyciu nietolerowanego pokarmu i mogą się utrzymać do kilku tygodni.

Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele dolegliwości, z jakimi zmagamy  się na co dzień, może być wynikiem nadwrażliwości pokarmowej. Wśród nich można wymienić:

  • objawy ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, wzdęcia, zaparcia, biegunka, kolka, bóle brzucha, zespół jelita wrażliwego, zespół złego wchłaniania, zapalenie jelit, choroba Leśniowskiego-Crohna (nieswoiste zapalenie jelit), zaburzenia wchłaniania pokarmu, nieprzyjemny zapach z ust,
  • objawy ze strony układu oddechowego: przewlekły nieżyt nosa, astma, przewlekłe zapalenie zatok, kaszel,
  • objawy laryngologiczne: powiększenie migdałków, zapalenie gardła, zaburzenia słuchu, dzwonienie i szum w uszach,
  • objawy kardiologiczne: kołatanie serca, podwyższone ciśnienie tętnicze, przyspieszenie tętna,
  • objawy dermatologiczne: pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, trądzik, świąd, wypryski,
  • objawy ze strony układu ruchu: bóle mięśni, bóle stawów,
  • objawy ze strony układu nerwowego: migrena, bóle głowy innego typu, zaburzenia koncentracji, zmiany nastroju i zachowania, depresja, stany lękowe, pobudzenie lub zmęczenie, bezsenność,
  • inne: trudności z utrzymaniem masy ciała, cukrzyca typu II, ADHD (zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi), choroby autoimmunologiczne (RZS, łuszczyca, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Hashimoto), anoreksja, bulimia.

Publikowane raporty z badań wskazują nawet na 75 problemów zdrowotnych, które mogą być ściśle związane z nadwrażliwością pokarmową. Niestety przebieg reakcji jest zwykle opóźniony i przy dostarczeniu niewielkiej ilości antygenu pokarmowego bywa subtelny.
Co więcej, przyczyną może być zarówno jeden składnik jak i kilka, składających się na spożywany posiłek. Szacuje się, że zjawisko nadwrażliwości pokarmowej będzie się nasilać.
Występowanie chociażby jednej z wymienionych dolegliwości powinno być impulsem do przeprowadzenia diagnostyki z zakresu nadwrażliwości pokarmowej.

Oferujemy Państwu kompleksowe testy FoodProfil weryfikujące reakcję na różne panele składników pokarmowych.

Testy FoodProfil badają reakcje m.in. na:

  • produkty mleczne,
  • jaja,
  • zboża glutenowe i bezglutenowe,
  • warzywa strączkowe,
  • owoce,
  • ryby,
  • skorupiaki,
  • mięsa,
  • orzechy,
  • frakcje białkowe (kazeina, laktoglobulina),
  • inne alergeny pokarmowe charakterystyczne dla produktów spożywczych (m.in. białka drożdży).

Testy można zakupić w naszym Sklepie i wykonać jest w jednym z współpracujących z nami punktów pobrań krwi w Wejherowie, Prabutach, Tczewie, Gdyni, Sopocie, Gdańsku, Pruszczu Gdańskim, Cedrach Wielkich, Kościerzynie.

Jeżeli chcesz wykonać te testy w innych miastach Polski skorzystaj z portalu  BadamySie.pl

Wynik większości wymienionych poniżej testów otrzymacie Państwo po 14 dniach roboczych. Wyjątkiem jest FoodProfil 264 – 21 dni roboczych oraz FoodProfil IgG/IgG4 Skrinning – 24 dni robocze, na te wyniki trzeba poczekać nieco dłużej.

W ofercie dostępne jest aż 8 rodzaje testów:

Po raz pierwszy w Polsce diagnostyka nadwrażliwości pokarmowej obejmuje specjalistyczne badanie podstawowe określające tzw. indeks dla reakcji IgG(1-3) i IgG4, a następnie badanie rozszerzone we właściwej podklasie IgG(1-3)/IgG4.

Testy FoodProfil obejmują najważniejsze i najbardziej różnorodne grupy produktów spożywczych
i poszczególne frakcje białkowe. Aby dowiedzieć się więcej, należy kliknąć w nazwę wybranego FoodProfilu widocznego powyżej.