Ocena: 4.9 / 5.0

niebezpieczne tabletki na odchudzanie

– Córka zaczęła się źle czuć, brakowało jej powietrza i ciągle wychodziła z niej woda – mówi o ostatnich dniach przed śmiercią dwudziestolatki jej matka. – To wyglądało strasznie. Woda z niej parowała tak, jakby ktoś gdzieś żelazkiem dotykał. Bardzo się pociła, a przy tym nie mogła oddychać i czuła, że się dusi. To trwało kilka dni – dodaje matka, która zwróciła się do radia TOK FM z apelem, by ostrzec przed zażywaniem kapsułek z DNP. – Córka nie przyznała się, co brała. W szpitalu była jeden dzień. Poszła wieczorem, a nad ranem, 17 maja, zmarła. Zdrowa, normalna dziewczyna – podkreśla matka.

Dinitrofenol? To silny środek chemiczny, ale nie do spożycia!
Dinitrofenol jest używany w przemyśle chemicznym (do produkcji barwników czy herbicydów), ale nie nadaje się do spożycia. – Ma szerokie zastosowanie, ale nie w medycynie. To, co może kusić: rzeczywiście błyskawicznie spala tłuszcz – Przesyłkę z 50 tabletkami po 100 mg można bez problemu kupić w  Polsce.
DNP całkowicie zaburza metabolizm na poziomie komórkowym. Organizm głupieje. Zaczyna niesamowicie spalać wszystko co ma, a to prowadzi do bardzo silnego przegrzania organizmu. DNP powoduje uszkodzenia narządów wewnętrznych, udar mózgu, a przy dłuższym stosowaniu może prowadzić do powstawania nowotworów . Jeżeli zażywa to osoba drobna lub chuda, to szybciej odczuje te poważne działania niepożądane. To dlatego, że organizm takiego człowieka nie ma co spalać i spala własne tkanki, czym doprowadza do silnych uszkodzeń.
Tylko w minionym roku na świecie odnotowano 60 przypadków śmierci po zażyciu pigułek na odchudzanie z DNP. Ostatni opisywały brytyjskie media w kwietniu po śmierci Sarah Houston, 23-letniej studentki medycyny.

Ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego z 10.06.2013

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, że zażywanie produktów  „DNP Fat Burner”, „Fat burner”  lub innych substancji zawierających dinitrofenol (DNP) stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.

W zależności od ilości zażytej substancji, objawy zatrucia mogą obejmować nudności, wymioty, niepokój, zaczerwienienie skóry, pocenie się, zawroty głowy, bóle głowy, szybkie oddychanie i nieregularne bicie serca, śpiączkę i śmierć. 

Przyjmowanie mniejszych ilości w dłuższym okresie może prowadzić do zaćmy i uszkodzenia skóry, a także uszkodzenia serca oraz układu nerwowego i układu krwionośnego.
Na świecie odnotowano kilkadziesiąt przypadków zgonów po zażyciu preparatów zawierających dinitrofenol.

źródło: www.gis.gov.pl