Ocena: 4.5 / 5.0

Szanowni Państwo!

Virus 2019-ncov!!! W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, wprowadziliśmy zmiany w funkcjonowaniu wszystkich placówek ETER-MED. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu przychodni mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym pacjentom oraz personelowi.

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

⛔   zamknięta jest osobista rejestracja – rejestracja odbywa się TYLKO drogą telefoniczną lub internetową

⛔   obowiązuje zakaz wstępu do przychodni ETER-MED, jeżeli nie wyznaczono konkretnej godziny konsultacji/badań lub nie przeprowadzono wcześniej ankiety epidemiologicznej❗

⛔  Pacjenci są rejestrowani do lekarzy rodzinnych TYLKO na #TELEPORADY. W trakcie udzielania teleporady lekarz może zalecić osobistą wizytę w przychodni.

✅ Od dnia 5 maja wznowiliśmy zapisy nowych pacjentów do naszych przychodni. Warunkiem skorzystania z naszych bezpłatnych usług podstawowej opieki zdrowotnej, w tym także wysokiej jakości teleporad, jest posiadanie nr PESEL oraz ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ. Aby zachować najwyższe  środki ostrożności wszystkich chętnych prosimy najpierw o kontakt telefoniczny z rejestracją przychodni. W trakcie rozmowy nasz personel rejestracyjny założy Państwu  elektroniczną kartotekę, przeprowadzi szczegółową ankietę epidemiologiczną oraz ustali termin wizyty w wybranej przychodni ETER-MED. W wyznaczonym terminie należy się zgłosić  w maseczce ochronnej, z dowodem osobistym i własnym długopisem.
Od 5 maja wykonujemy najpilniejsze szczepienia naszych najmłodszych pacjentów.

Od 18 maja przywracamy:

 • konsultacje w poradniach specjalistycznych na NFZ i prywatnie,
 • badania diagnostyczne: LABORATORIUM, RTG, USG, USG DOPPLER, BADANIA KARDIOLOGICZNE. UWAGA! należy umawiać się telefonicznie na termin badania!
 • zabiegi w szpitalu 1DayClinic.pl i kwalifikacje do zabiegów.

Wszelkie konsultacje i badania (w tym laboratoryjne) muszą być uprzednio ZAREJESTROWANE telefonicznie przez REJESTRACJĘ w naszym systemie. Dwa dni robocze przed planowaną wizytą Pacjent otrzyma sms z linkiem do ankiety epidemiologicznej.  W razie niewypełnienia ankiety zostanie ona przeprowadzona drogą telefoniczną.  Odpowiedzi na pytania z ankiety stanowią integralną część dokumentacji medycznej Pacjenta. Nie wpuszczamy Pacjentów, którzy mają dodatnią ankietę epidemiologiczną lub nie mają maseczki lub mają temp. pow. 37,5 st C !

Do lekarzy rodzinnych i pediatrów Pacjenci nadal są rejestrowani TYLKO na teleporady. Podczas teleporady lekarz może:

  omówić Twoje wyniki badań,
  zweryfikować Twój stan zdrowia,
–  wystawić skierowanie na badania laboratoryjne lub obrazowe,
  wystawić e-zwolnienie,
  zlecić osobistą konsultację w przychodni.

Od 1 czerwca przywracamy:

 • badania laboratoryjne w pozostałych placówkach ETER-MED,
 • badania endoskopowe,
 • medycynę pracy.

Od 1o czerwca jest możliwość wykorzystania aplikacji #ProteGO , która może znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się #koronawirusa

Jest jednak jeden warunek – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób – zainteresuj znajomych! Zainstalowanie aplikacji ProteGo ma plusy i minusy. Jednak zdecydowanie przeważają zalety.
➡️ Aplikacja ProteGO Safe jest dobrowolna, bezpłatna i bezpieczna. To realna pomoc dla nas wszystkich. Dzięki niej bezpiecznie wrócimy do w pełni normalnego życia. To także realna pomoc w sytuacji zakażenia #koronawirusem.
➡️ Powiadomienia o możliwym kontakcie z koronawirusem
➡️ Wiarygodne, oficjalne i aktualne informacje na temat aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Dowiesz się, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.
➡️ Aplikacja w przyszłości będzie pomocna w placówkach ETER-MED.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
Więcej: https://www.gov.pl/web/protegosafe

Od 10 czerwca w ograniczonej częstotliwości przywracamy planowane badania medycyny sportowej.  Rejestracja obowiązuje JEDYNIE przez https://portal.etermed.pl/
UWAGA! Obowiązują zapisy na konkretne godziny. 2 dni przed terminem otrzymujecie Państwo sms z linkiem do wypełnienia ankiety epidemiologicznej. Wejście do przychodni po zmierzeniu temperatury i obowiązkowo w maseczce.

 

 

Badania laboratoryjne można kupować  w naszym e-sklepie i realizować je dodatkowo w wybranych punktach laboratorium Bruss

Wydane we wcześniejszym terminie zlecenia np. na iniekcje domięśniowe powinny podlegać aktualizacji, czy jest możliwość zmiany na leczenie doustne (np. dotyczy leczenia p/bólowego)- w tym celu pacjent powinien zostać umówiony na teleporadę z lekarzem.

 

Uwaga!

Jeśli temperatura Twojego ciała wskaże na 38 stopni C lub więcej i występują u Ciebie objawy, takie jak:

kaszel  i/lub duszność oraz znajdujesz się w grupie ryzyka (pobyt w okresie ostatnich 14 dni w rejonie aktywnej transmisji koronawirusa SARS CoV-2 lub kontakt z osobą zakażoną)

⛔NIE IDZIESZ DO PRZYCHODNI, 

⛔NIE REJESTRUJESZ SIĘ DO LEKARZA RODZINNEGO, 

odwołujesz zarezerwowane wizyty w przychodni i bezzwłocznie kontaktujesz się z SANEPIDEM:

   • Gdańsk: 58-32-00-815 lub 698941776 (alarmowy)
   • Pruszcz Gdański: 58 683 50 94 lub 503397415 (alarmowy)
   • Nowy Dwór Gdański:  55 247 57 01 lub  513025100 (alarmowy)

lub

unikając transportu publicznego i skupisk ludzi zgłaszasz się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego 

(TO NIE JEST SOR), gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego:

 • Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy Sp. z o.o. w Gdańsku, ul. Smoluchowskiego 18
 • Oddział Chorób Zakaźnych Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu
  J.A Komeńskiego 35

Uwaga – nie korzystasz z transportu publicznego – możesz wezwać transport sanitarny pod numerem 112.

Kto mi wystawi zwolnienie lekarskie, jeżeli SANEPID zaleci mi kwarantannę?

Jeżeli Pacjent, po kontakcie z Powiatową Inspekcją Sanitarną, ma zaleconą kwarantannę to SANEPID od niedawna może wnosić do ZUS o wydanie zwolnienia lekarskiego dla takiego pacjenta.

Jak często występują objawy?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem?

Koronawirusy są wrażliwe na podstawowe środki dezynfekcyjne i wysoką temperaturę. Skuteczne są więc standardowe procedury stosowane do odkażania.

Do podstawowych sposobów zapobiegania zakażeniu należą:

 • częste mycie rąk wodą z mydłem; odkażanie rąk preparatami na bazie alkoholu oraz unikanie dotykania rękami oczu, nosa, ust (jest to częsty nawyk, którego nie kontrolujemy);
 • zakrywanie nosa i ust podczas kaszlu i kichania, używanie jednorazowej chusteczki, która powinna zostać natychmiast usunięta lub kichanie w zgięcie łokcia, nigdy w otwarte dłonie;
 • w przypadku kontaktu z osobami prezentującymi objawy zakażenia wskazane jest utrzymanie odległości co najmniej 1,5 metra;

Przepraszamy za niedogodności i prosimy o przestrzeganie powyższych wytycznych, które podyktowane są troską o Państwa zdrowie i obowiązują DO ODWOŁANIA.

Więcej informacji: