Ocena: 4.8 / 5.0

Szanowni Państwo!

Virus 2019-ncov!!! W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, jesteśmy zobligowani do wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu wszystkich placówek ETER-MED,  od 16 marca do odwołania. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu przychodni mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym pacjentom oraz personelowi.

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

⛔   zamykamy osobistą rejestrację – jest możliwa TYLKO rejestracja telefoniczna 

(od 3 kwietnia będzie możliwa również rejestracja internetowa)

⛔   obowiązuje zakaz wstępu do przychodni ETER-MED, jeżeli nie wyznaczono konkretnej godziny konsultacji❗

⛔   obowiązuje zakaz wstępu do przychodni ETER-MED, tylko do gabinetu zabiegowego (np. celem pomiaru temperatury, ciśnienia), lub w celu skorzystania z WC, itp.

⛔   Pacjenci są rejestrowani TYLKO na #TELEPORADY . Jeżeli w trakcie udzielania teleporady lekarz stwierdzi, że wizyta osobista w przychodni jest niezbędna, wyznaczony zostanie termin konsultacji.

⛔   Z dniem 17 marca (wtorek) zawieszamy działalność wszystkich poradni specjalistycznych oraz poradni diagnostycznych. Wybranym Pacjentom, którzy wymagają pilnego kontaktu, zostanie udzielona teleporada (obecnie weryfikujemy listy zapisanych do nas Pacjentów). Od 3 kwietnia uruchomimy rejestrację online na teleporady do wybranych poradni specjalistycznych.

Od 17 marca (wtorek) zawiesiliśmy we wszystkich naszych placówkach

 • pobieranie materiału do badań laboratoryjnych (krew, mocz, wymazy),
 • bilanse i szczepienia dzieci

Wydane we wcześniejszym terminie zlecenia np. na iniekcje domięśniowe powinny podlegać aktualizacji, czy jest możliwość zmiany na leczenie doustne (np. dotyczy leczenia p/bólowego)- w tym celu pacjent powinien zostać umówiony na teleporadę z lekarzem.

Podczas teleporady lekarz może:
✅    omówić Twoje wyniki badań,
✅    zweryfikować Twój stan zdrowia,
✅    wystawić e-receptę ,
✅    wystawić e-zwolnienie.

 

Uwaga!

Jeśli temperatura Twojego ciała wskaże na 38 stopni C lub więcej

i występują u Ciebie objawy, takie jak:

kaszel  i/lub duszność oraz znajdujesz się w grupie ryzyka (pobyt w okresie ostatnich 14 dni w rejonie aktywnej transmisji koronawirusa SARS CoV-2 lub kontakt z osobą zakażoną)

⛔NIE IDZIESZ DO PRZYCHODNI, 

⛔NIE REJESTRUJESZ SIĘ DO LEKARZA RODZINNEGO, 

odwołujesz zarezerwowane wizyty w przychodni i bezzwłocznie kontaktujesz się z SANEPIDEM:

   • Gdańsk: 58-32-00-815 lub 698941776 (alarmowy)
   • Pruszcz Gdański: 58 683 50 94 lub 503397415 (alarmowy)
   • Nowy Dwór Gdański:  55 247 57 01 lub  513025100 (alarmowy)

lub

unikając transportu publicznego i skupisk ludzi zgłaszasz się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego 

(TO NIE JEST SOR), gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego:

 • Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy Sp. z o.o. w Gdańsku, ul. Smoluchowskiego 18
 • Oddział Chorób Zakaźnych Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu
  J.A Komeńskiego 35

Uwaga – nie korzystasz z transportu publicznego – możesz wezwać transport sanitarny pod numerem 112.

Kto mi wystawi zwolnienie lekarskie, jeżeli SANEPID zaleci mi kwarantannę?

Jeżeli Pacjent, po kontakcie z Powiatową Inspekcją Sanitarną, ma zaleconą kwarantannę to SANEPID od niedawna może wnosić do ZUS o wydanie zwolnienia lekarskiego dla takiego pacjenta.

Jak często występują objawy?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem?

Koronawirusy są wrażliwe na podstawowe środki dezynfekcyjne i wysoką temperaturę. Skuteczne są więc standardowe procedury stosowane do odkażania.

Do podstawowych sposobów zapobiegania zakażeniu należą:

 • częste mycie rąk wodą z mydłem; odkażanie rąk preparatami na bazie alkoholu oraz unikanie dotykania rękami oczu, nosa, ust (jest to częsty nawyk, którego nie kontrolujemy);
 • zakrywanie nosa i ust podczas kaszlu i kichania, używanie jednorazowej chusteczki, która powinna zostać natychmiast usunięta lub kichanie w zgięcie łokcia, nigdy w otwarte dłonie;
 • w przypadku kontaktu z osobami prezentującymi objawy zakażenia wskazane jest utrzymanie odległości co najmniej 1,5 metra;

Przepraszamy za niedogodności i prosimy o przestrzeganie powyższych wytycznych, które podyktowane są troską o Państwa zdrowie i obowiązują DO ODWOŁANIA.

Więcej informacji: