Badania dla kandydatów na kierowców w Gdańsku

Ocena: 4.0 / 5.0

badania-dla-kierowcow-etermedNa podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 lipca 2014 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, Ustawy z dnia 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o kierujących pojazdami, Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy.

(źródło : http://isap.sejm.gov.pl.1  http://isap.sejm.gov.pl2  http://isap.sejm.gov.pl3 )

Wszystkie prawa jazdy wydawane od 19 stycznia 2013 r. będą ważne maksymalnie 15 lat.

Taki dokument otrzymają też kierowcy, którzy dziś mają uprawnienia bezterminowe. Po 15 latach trzeba będzie wyrobić następny.

badania-kierowcow-i-kandydatow-na-kierowcow GdańskKolejną zmianą w prawodawstwie jest to, że zanim zapiszesz się na kurs prawa jazdy musisz zostać przebadany przez uprawnionego lekarza. Takich badań nie może przeprowadzić lekarz pierwszego kontaktu, a jedynie taki, który jest do tego uprawniony i posiada niezbędne certyfikaty i kwalifikacje. Badania kierowców i kandydatów na kierowców są płatne przez osoby zainteresowane. Zakres koniecznych badań zależy od kategorii prawa jazdy stanowiącej podstawę badania oraz od problemu zdrowotnego stwierdzanego u osoby zainteresowanej (np. kierowcy zatrzymani przez Policję po alkoholu mają wykonywane oprócz badań typowych dla kategorii prawa jazdy również badania laboratoryjne oraz ocenę psychologiczną).

Badania lekarskie dla kandydatów dla kierowców wykonujemy po uprzedniej rejestracji. Prosimy o zabranie prawa jazdy, dokumentu tożsamości, szkieł korekcyjnych (jeżeli wymagane jest ich używanie) oraz wcześniejszego orzeczenia lekarskiego lub psychologicznego. Przeciwwskazane jest spożywanie alkoholu, innych środków odurzających lub substancji psychotropowych 48 godzin przed badaniem.

Badanie takie w Gdańsku przeprowadzisz w Centrach Medycznych ETER-MED  przy ul. Żabi Kruk 10 oraz przy ul. Górskiego 1 (teren AWFiS)

Przed wizytą u lekarza orzecznika należy wydrukować i wypełnić ankietę

Ceny badania zostały narzucone przez rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 17 lipca 2014.

button-sklep

Chcesz zrobić tanio badania – wybierz lekarza pierwszego kontaktu w ETER-MED

Badania kierowców i kandydatów na kierowców oraz stosowne zaświadczenia.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Odwołaj wizytę