Dlaczego warto poczekać na opis badania RTG 3-4 dni robocze?

Ocena: 4.8 / 5.0

zdjęcia rtg Gdansk Sopot opis badania cenaDlaczego w Przychodni ETER-MED na opis badania RTG trzeba czekać nawet 3-4 dni robocze, jeżeli w innych przychodniach opis może być dostępny już w dniu badania?

Pracownie RTG,  które wydają opis badania w dniu wykonania badania, wysyłają wykonane obrazy radiologiczne do centrów opisowych przez internet. Tam, dyżurujący medycy opisują badania z różnych przychodni i szpitali z całego kraju. Zwykle na opis badania mają kilka minut…

Centrum Zdrowia ETER-MED w zakresie jakości diagnostyki radiologicznej nie idzie na kompromisy. W naszej ocenie interpretacja wykonanego badania radiologicznego może w dużym stopniu zaważyć na dalszym leczeniu lub jego braku. Nie korzystamy z tzw. „zdalnego opisu badania”. Tym bardziej, jeżeli do porównania są zdjęcia pacjenta z poprzednich okresów.

Zatrudniamy radiologów, którzy u nas w placówce analizują wykonane obrazy RTG i mają możliwość porównania ich z poprzednimi badaniami. Coraz częściej zdarzają się nietypowe przypadki, a przecież od zinterpretowania obrazu przez lekarza radiologa wiele zależy. Dlatego nasi radiolodzy wielokrotnie takie „nietypowe przypadki” na drugi dzień konsultują z innymi doświadczonymi lekarzami w szpitalach.

Pacjent, który oczekuje u nas na interpretację badania może mieć pewność, że otrzymuje najwyższej jakości opis. Dlatego, naszym zdaniem warto czekać 3-4 dni na najwyższej jakości opis badania radiologicznego.

Pracownie badań RTG w Gdańsku:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
CLOSE
CLOSE
Odwołaj wizytę