Gabinet Położnej – Gdańsk

Ocena: 4.3 / 5.0

Położna Gdańsk ETER-MED, porady położniczeNa co możesz liczyć w gabinecie położnej i online ?

Położna w gdańskim Centrum Zdrowia ETER-MED to prawdziwy skarb. Pacjentki z całego województwa z przeróżnymi tematami zwracają się do położnej. Zaczynając od prostych pytań, poprzez zgłaszanie chęci przedłużania recept na stale przyjmowane leki, aż po diagnostykę i leczenie. W gabinecie położnej wszystko zawsze zaczyna się od rozmowy. Położna poznaje Twoje oczekiwania. Wsłuchuje się w Twoje życzenia na temat chęci posiadania dziecka, aż do ostatniego badania sześć tygodni po porodzie: położna jest obecna w trakcie całej ścieżki.

Zarejestruj się do naszej położnej on-line poprzez Portal naszych Pacjentów

Opieka w trakcie ciąży
W tym okresie czasu kobiety w ciąży odwiedzają położną dziesięć do czternastu razy; na początku rzadziej, pod koniec ciąży coraz częściej.

W trakcie ciąży położna ma następujące zadania:

  • Zwraca uwagę, czy nadal jesteś zdrowa i czy dobrze się czujesz pod względem emocjonalnym
  • Przygotowuje wyniki badań, uzupełnia kartę ciąży
  • Przekazuje zalecenia i informacje odnośnie właściwie przebiegającej ciąży
  • Dba o optymalne przygotowanie porodu
  • Ewentualne powikłania sygnalizuje już zawczasu i ocenia, czy kobietę należy skierować do ginekologa (określa się to mianem selekcji zagrożeń)
  • Buduje związek zaufania z wami, przyszłymi rodzicami
porady położnej w Gdańsku Gdańsk ETERMED

porady położnej w przychodni ETER-RMED

Kontrola prenatalna
W pierwszym trymestrze ciąży ma miejsce badanie laboratoryjne, które ma na celu wykazanie obecności we krwi ciężarnej czynników mogących zaszkodzić nienarodzonemu dziecku, takich jak: kiła, wirusowe zapalenie żółtaczki (hepatitis B), HIV, czynnik RH i pozostałe przeciwciała. W razie pozytywnego wyniku leczenie można rozpocząć już w trakcie ciąży.

Oprócz tego istnieje możliwość przebadania nie narodzonego dziecka. Na przykład jakie jest prawdopodobieństwo na urodzenie dziecka z syndromem Downa. Istnieje również możliwość przeprowadzenia badania celem zapobieżenia rozszczepu kręgosłupa lub innego wrodzonego powikłania. Wzmiankowane badania określa się mianem kontroli prenatalnej na syndrom Downa i powikłań fizycznych.

Badania prenatalne powinny odbyć się w poszczególnym okresie ciąży:

od 11+0 dni do 13 tygodnia+6 dni oraz od 18 do 22 tygodnia ciąży.

Kobiety ciężarne rozważające możliwość przeprowadzenia kontroli prenatalnej, zanim ona ma miejsce, odbywają szeroką rozmowę z lekarzem rodzinnym, położną lub ginekologiem. W przedmiotowej rozmowie położna lub inny specjalista przedstawi możliwości kontroli prenatalnej oraz omówi zalety i negatywne strony tej kontroli.

Przygotowanie do porodu
W ramach przygotowania przed porodem kobiety ciężarne mogą chodzić na informacyjne spotkania grupowe. Istnieje często szeroka oferta różnego rodzaju informacyjnych spotkań grupowych. Są również położne, które same organizują tego rodzaju spotkania edukacyjne. Zapoznaj się u swojej położnej z możliwościami w twoim regionie.

Przy porodzie
Położna pracująca w szpitalu od samego początku porodu, aż do wydalenia łożyska pilnuje stanu matki i dziecka oraz ingeruje, kiedy zajdzie taka potrzeba. Wspiera przy parciach i daje wskazówki, jak należy przeć. W razie powikłań, konsultuje się z ginekologiem. Po narodzinach położna kontroluje zdrowie twoje i twego dziecka.

Zasady korzystania z usług położnej

Uruchomiliśmy teleporadę online, podczas której można zasięgnąć porady położnicznej, laktacyjnej, antykoncepcyjnej ( z wypisaniem e-recepty)

  • na NFZ – przyjdź do rejestracji z dowodem osobistym, wypełnij deklarację i umawiaj się telefonicznie: 58 3463107
 
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Odwołaj wizytę