Leczenie operacyjne choroby De Quervaina w Gdańsku

Ocena: 4.8 / 5.0

De Quervaina leczenie operowanieLeczenie operacyjne choroby De Quervaina w Gdańsku

Bóle w nadgarstku od strony promienistej nasilone szczególnie przy obciążeniu ręki, mogą wskazywać na chorobę De Quervaina. Cierpią na nią sportowcy, pracownicy manualni oraz młode mamy. Kiedy nie udaje się wyleczyć choroby zachowawczo i jej stan jest zaawansowany konieczny jest zabieg ortopedyczny.

Wyleczyć chorobę De Quervaina operacyjnie

W Szpitalu Chirurgii Jednego Dnia 1DayClinic.pl w Gdańsku z różnorodnych zabiegów ortopedycznych wykonywane jest operacyjne leczenie zapalenia pochewki ścięgnistej w chorobie de Quervain’a za pomocą artroskopii. Ponadto wyleczone tu zostaną inne choroby związane z nadgarstkiem tj. zespół cieśni kanału nadgarstka, uszkodzenie kompleksu chrząstki trójkątnej, złamanie kości łódeczkowatej i inne.

Pacjentami zajmuje się tutaj zespół znanych ortopedów:  dr Rafał Camielleri (jego głównym obszarem zainteresowań w ortopedii jest chirurgia kolana, barku i łokcia ze szczególnym uwzględnieniem zabiegów endoskopowych. Jest lekarzem m.in. klubu Arka Gdynia , Mighty Bulls Gdynia , Wybrzeże Gdańsk oraz operuje żołnierzy z jednostek Wojsk Specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej), dr Ryszard Zaleski (związany z medycyną sportową poprzez pracę w AWFiS oraz w Poradni Medycyny Sportowej w Gdańsku, odbył liczne staże i kursy zawodowe w Polsce, USA, Austrii, Francji, Szwajcarii, dr Jarosław Bortnowski (doświadczenie zawodowe uzyskał m.in. w SPZOZ Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej, 7 Szpitalu Marynarki Wojennej), dr Grzegorza Szreder (specjalizuje się w protezoplastykach stawów biodrowych i kolanowych, leczeniu deformacji pourazowych, osteotomiach korekcyjnych, artroskopiach i chirurgii stopy).

Leczenie operacyjne choroby De Quervaina  w Gdańsku

1DayClinic.pl to Klinika Chirurgii Jednego Dnia, w której często stosuje się endoskopowy sposób leczenia. Szpital mieści się w nowo wybudowanym budynku w centrum Gdańska.

Chorobę De Quervaina można leczyć operacyjne. Dolegliwość ta objawia się zaciskającym zapaleniem pochewek ścięgien pierwszego przedziału grzbietowego ręki. Ortopedzi wyleczą to poprzez przecięcie troczka i częściowe wycięcie pochewek ścięgnistych. Usuną także zrosty pozapalne. Za pomocą zabiegu ortopedycznego, w czasie którego lekarze przetną lub wytną przerośnięte tkanki. Ponadto w 1DayClinic.pl wykonać można także zabiegi uwolnienie kanału nadgarstka czy operacje  przykurczu Dupuytrena.

Ile kosztuje operacyjne leczenie choroby De Quervaina w polskich szpitalach?

Za chirurgiczne wyleczenie choroby De Quervaina pacjent w polskich zapłaci około 3000 tys. zł, natomiast w Berlinie jest to kwota ok. 3000 Euro

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
CLOSE
CLOSE
Odwołaj wizytę