Szkoła Rodzenia Gdańsk – „Dar Rodzenia”

Ocena: 4.3 / 5.0

Szkola rodzenia Gdansk

Szkoła rodzenia Gdańsk.

Serdecznie zapraszamy przyszłych rodziców na cykl spotkań edukacyjnych poświęconych przygotowaniu do aktywnego porodu oraz świadomego macierzyństwa i ojcostwa.

Zajęcia odbywają się bezpłatnie  w ramach umowy z NFZ od 21 tygodnia trwania ciąży dla pacjentów indywidualnych lub w parach.  Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne ,warsztatowe i relaksacyjno-oddechowe  1x w tygodniu tj. wtorek godz.17.00 przez okres 12 tygodni w siedzibie przychodni NZOZ ETERMED przy ul. Żabi Kruk 10 w Gdańsku.  Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście pod wskazanym adresem- gabinet położnej nr 8 (1 piętro) lub pod numerem telefonu 58/3463107

CIĄŻA TO WYJĄTKOWY CZAS W ŻYCIU KOBIETY…

Zmienia się wtedy jej ciało, psychika i jej relacje z partnerem.  Ciąża to również czas wyciszenia i skupienia się na sobie, swoim ciele i nienarodzonym dziecku. To także czas pokonywania własnych lęków i niepokojów.  Przyszli rodzice powinni dać sobie szansę na to, aby spokojnie i świadomie przeżyć ten ważny czas i właściwie przygotować się na powitanie nowego życia.

Szkoła Rodzenia „Dar Rodzenia” od 2010 roku przygotowuje przyszłych rodziców do porodu poprzez poznanie mechanizmu porodu, metod walki z bólem porodowym i organizacji tego ważnego wydarzenia. Zajęcia mają też na celu zapoznania uczestników szkoły z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi pielęgnacji noworodka, stymulacji wczesno-rozwojowej ,pierwszej pomocy czy opieki nad dzieckiem w pierwszych miesiącach życia.   Współpracujemy z naszymi konsultantami w zakresie żywienia (spotkania z dietetykiem), magazynowania krwi pępowinowej czy ekspertami z dziedziny pielęgnacji skóry noworodka.

Właściwe przygotowanie do nowego etapu życia, w którym pojawia się dziecko stwarza rodzicom poczucie bezpieczeństwa i pewności, że łatwiej i spokojniej przejdą przez ten wyjątkowy czas.

Szkoła Rodzenia „DAR RODZENIA” dzięki wieloletniemu doświadczeniu w edukacji rodziców  proponuje Państwu profesjonalizm i duże zaangażowanie ze strony prowadzących nią osób.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY….

Szkoła rodzenia w Gdańsku zajęcia NFZ

Szkoła rodzenia w Gdańsku

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W GDAŃSKIEJ SZKOLE RODZENIA

1.Gdzie rodzić? Pytania i dylematy. Omówienie sal porodowych woj. pomorskiego.

2.Jak to się dzieje, że dziecko się rodzi. Poród naturalny-fizjologiczny. Okresy porodu. Mechanizm porodowy. Pozycje wertykalne.

3.Metody walki z bólem porodowym farmakologiczne i nie farmakologiczne.

4.Rola partnera przy porodzie. Przyjaciółka porodowa Doula.

5.Przygotowanie krocza do porodu naturalnego. Ćwiczenia mięśni Kegla.

6.Nauka oddychania torem przeponowym.

7.Plan porodu.

8.Krew pępowinowa –polisa na życie.

9.Połóg

10.Przygotowanie do karmienia piersią. Fizjologia laktacji. Postępowanie w przypadku nieprawidłowości.

11.Dieta w okresie ciąży, laktacji i u małego dziecka.

12.Przygotowujemy wyprawkę dla noworodka.

13.Pielęgnacja i kąpiel noworodka-zajęcia warsztatowe.

14.Stymulacja wczesno- rozwojowa noworodka i niemowlęcia.

15.Masaż noworodka anty-kolkowy i relaksacyjny – zajęcia warsztatowe

16.Postępowanie przy kolce, biegunce, żółtaczce fizjologicznej i refluxie.

17.Pierwsza pomoc-zajęcia warsztatowe.

18.Postępowanie w przypadku zdarzeń nagłych.

19.Badania przesiewowe u noworodków.

20.Pierwsze chwile z maluszkiem po porodzie w szpitalu i domu.

21.Szczepienia ochronne w 1 roku życia dziecka.

22.Aspekty prawne związane z narodzinami dziecka.

Szkoła rodzenia Gdańsk Trójmiasto

Zajęcia w szkole rodzenia Dar Rodzenia

PORÓD

Poród to olbrzymi wysiłek dla organizmu kobiety porównywalny z biegiem maratończyka…

Dlatego kobieta powinna szczególnie przygotować się do tego wyjątkowego wydarzenia też pod względem fizycznym. Aktywność i ruch to atrybuty zdrowej ciąży i zdrowego dziecka, a wzmocnienie obszarów ciała związanych z porodem gwarantuje łagodniejszy poród i szybsze narodziny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych MAM i w trosce o zdrowie matki i dziecka chcemy Państwu zaproponować nową ofertę naszej przychodni.  Dotyczy ona uczestników naszej Szkoły Rodzenia jak również skierowana jest do tych Pań, które zainteresowane są aktywnością w ciąży i po porodzie.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Odwołaj wizytę