Reumatolog w Gdańsku prywatnie (nie na NFZ)

Ocena: 4.0 / 5.0

Reumatolog Gdańsk etermed poradnia reumatologiczna

Reumatolog zajmuje się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów (schorzenia metaboliczne,zwyrodnieniowe oraz zapalne), jak i również rozpoznaniem, leczeniem i zapobieganiem ogólnoustrojowych stanów zapalnych tkanki łącznej – kolagenozy.

W naszym sklepie internetowym można zakupić w atrakcyjnych cenach:

konsultację reumatologiczną

pakiet badań laboratoryjnych (Pakiet reumatyczny)

Uprzejmie przypominamy, iż są Państwo zobowiązani mieć przy sobie dokument tożsamości przy każdorazowej wizycie.

PORADNIA REUMATOLOGICZNA WSTRZYMANA DO ODWOŁANIA!

Poradnia Reumatologiczna ETER-MED w Gdańsku przy ul. Żabi Kruk 10.Wymagana jest uprzednia rejestracja telefoniczna: tel. 58 320 26  00 lub on-line. Konsultacje udzielane odpłatnie wszystkim osobom, a także w ramach abonamentu posiadaczom właściwej karty Medicover, Allianz, MEDFORLIFE, iMED24, DantexMed.

 

Reumatolog w Gdańsku – zakres usług Poradni reumatologicznej ETER-MED:

 • konsultacje reumatologiczne dla dorosłych
 • pakiety badań laboratoryjnych pomocnych w leczeniu schorzeń reumatologicznych

Lekarz ze specjalizacją w zakresie reumatologii zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem następujących schorzeń:

 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • toczeń rumieniowaty układowy

  choroby reumatyczne reumatolog gdańsk

  Choroby reumatyczne – Reumatolog Gdańsk

 • zespół Sjögrena
 • twardzina
 • zapalenie skórno-mięśniowe
 • choroba zwyrodnieniowa stawów
 • fibromialgia
 • sarkoidoza
 • dna moczanowa
 • układowe zapalenia naczyń

Dostępni lekarze reumatolodzy w Poradni Reumatologicznej ETER-MED dla dorosłych:

 • dr n. med Beata Bobeł-Olchowik
 
Przed konsultacją reumatologiczną warto wykonać zestaw badań laboratoryjnych.
 
Konsultację z lekarzem specjalistą z dziedziny reumatologii można zakupić w najlepszej cenie w naszym Portalu Pacjenta: portal.etermed.pl

Portal wiedzy:

Reumatyzm , który obejmuje liczną grupę chorób reumatycznych (przeszło 100 jednostek chorobowych), powoduje większość dolegliwości bólowych ze strony stawów i kości, na jakie cierpią Polacy. Szacuje się, że około 30% społeczeństwa w Polsce jest dotknięta tymi schorzeniami, przy czym poważne i przewlekłe zapalenia naczyń i stawów lub uszkodzenia narządów wewnętrznych i skóry dotyczą 2%. Niektóre z tych schorzeń mają przebieg łagodniejszy (co wcale nie znaczy, że są to małe dolegliwości), inne mogą prowadzić do znacznego ograniczenia możliwości ruchowych i trwałego kalectwa, a nawet śmierci. Choroby reumatyczne mogą też dotknąć zarówno ludzi starszych, jak i bardzo młodych. W ich leczeniu konieczne jest z reguły zastosowanie szerokiej i zróżnicowanej terapii – oprócz leczenia farmakologicznego i/lub operacyjnego także fizykoterapię, kinezyterapię czasami również zalecenia dotyczą zmiany klimatu. Obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia większości chorób reumatycznych są leki biologiczne.

Reumatolog jest więc specjalistą zajmującym się diagnostyką, zapobieganiem i leczeniem chorób reumatycznych, czyli zwyrodnieniowych i zapalnych schorzeń kości, stawów i tkanki łącznej.

Określenie reumatyzm pochodzi od greckiego słowa rheuma oznaczającego prąd, płynięcie, ponieważ w starożytności występowanie chorób kojarzono ze zjawiskiem przepływu cieczy w organizmie. Obecnie słowem reumatyzm określa się całą grupę różnych chorób mających odmienne przyczyny (w wielu choroba nieznane) i wymagających innych sposobów postępowania leczniczego.

Do chorób tych zalicza się: reumatoidalne, zesztywniające i odczynowe zapalenie stawów, artrozę, dnę moczanową, a także reumatyzm tkanek miękkich.

RZS, czyli reumatoidalne zapalenie stawów to przewlekła choroba zapalna, która atakuje stawy i inne narządy. Charakterystyczne objawy RZS to ból, sztywność, obrzęk stawów rąk i stóp. Należy pamiętać jednak, że zapalenie może dotyczyć także innych stawów. Nieleczona choroba prowadzi najczęściej do zniszczenia stawów i ciężkiej niesprawności, a także do uszkodzenia wielu narządów i przedwczesnego zgonu. Jeśli pacjent zgłosi się do specjalisty odpowiednio wcześniej, ten będzie mógł włączyć niezbędne leczenie, które hamuje postęp choroby, zapobiega jej powikłaniom i umożliwia normalne funkcjonowanie.

Reumatolog Gdańsk, Dobry reumatolog w Gdańsku to reumatolog z Centrum Reumatologicznego ETER-MED w Gdańsku.

Przyjdź do nas i popytaj czekających pacjentów o opinie o naszych reumatologach i o skuteczności ich leczenia. U nas reumatolog przyjmuje prywatnie (odpłatnie).

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Odwołaj wizytę