ETER-MED Gdańsk

Podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna w Gdańsku, Straszynie i Cedrach Wielkich

4.6/5

Endoskopia

Gastroskopia Kolonoskopia Gdańsk

Gastroskopia

Gastroskopia należy do cennych badań endoskopowych górnego odcinka przewodu pokarmowego, należy ono do podstawowych testów profilaktycznych. Umożliwia ono ocenę struktur błony śluzowej przełyku, żołądka, odźwiernika i dwunastnicy.

Zobacz więcej

Gastroskopia Kolonoskopia Gdańsk

Kolonoskopia

Kolonoskopia jest badaniem endoskopowym dolnego odcinka układu pokarmowego, które umożliwia ocenę wnętrza jelita grubego. Jest ono jednym z najważniejszych badań diagnostycznych stosowanych w rozpoznaniu i monitorowaniu wczesnych nowotworów dolnego układu pokarmowego.

Zobacz więcej

Etermed-badania-medyczne-017

Sigmoidoskopia

Sigmoidoskopia podobnie jak kolonoskopia należy do badań endoskopowych jelita grubego. W trakcie badania ocenie podlega śluzówka odbytnicy, esicy, okrężnicy zstępującej i okrężnicy wstępującej. Badanie jest podobne do kolonoskopii, jednakże podlegający diagnozie odcinek układu pokarmowego jest krótszy.

Zobacz więcej

Gastroskopia Kolonoskopia Gdańsk

Polipektomia – usunięcie polipów podczas kolonoskopii

Polipy jelita grubego to wypukłości śluzówki, które powstały na wskutek nieprawidłowości w regeneracji błony śluzowej. Polipektomia endoskopowa jest to procedura usuwania polipów, która jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania rakowi jelita grubego.

Zobacz więcej

Skip to content