ETER-MED Gdańsk

Podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna w Gdańsku, Straszynie i Cedrach Wielkich

4.6/5

Endoskopia

Uprzejmie informujemy, iż badania w pracowni endoskopowej są wstrzymane do odwołania.

Gastroskopia Kolonoskopia Gdańsk

Gastroskopia

Gastroskopia należy do cennych badań endoskopowych górnego odcinka przewodu pokarmowego, należy ono do podstawowych testów profilaktycznych. Umożliwia ono ocenę struktur błony śluzowej przełyku, żołądka, odźwiernika i dwunastnicy.

Zobacz więcej

Gastroskopia Kolonoskopia Gdańsk

Kolonoskopia

Kolonoskopia jest badaniem endoskopowym dolnego odcinka układu pokarmowego, które umożliwia ocenę wnętrza jelita grubego. Jest ono jednym z najważniejszych badań diagnostycznych stosowanych w rozpoznaniu i monitorowaniu wczesnych nowotworów dolnego układu pokarmowego.

Zobacz więcej

Lekarz prezentujący model anatomiczny układu pokarmowego człowieka.

Sigmoidoskopia

Sigmoidoskopia podobnie jak kolonoskopia należy do badań endoskopowych jelita grubego. W trakcie badania ocenie podlega śluzówka odbytnicy, esicy, okrężnicy zstępującej i okrężnicy wstępującej. Badanie jest podobne do kolonoskopii, jednakże podlegający diagnozie odcinek układu pokarmowego jest krótszy.

Zobacz więcej

Gastroskopia Kolonoskopia Gdańsk

Polipektomia – usunięcie polipów podczas kolonoskopii

Polipy jelita grubego to wypukłości śluzówki, które powstały na wskutek nieprawidłowości w regeneracji błony śluzowej. Polipektomia endoskopowa jest to procedura usuwania polipów, która jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania rakowi jelita grubego.

Zobacz więcej