ETER-MED Gdańsk

Podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna w Gdańsku, Straszynie i Cedrach Wielkich

4.5/5

Diagnostyka ginekologiczna

Cytologia Ginekolog Gdańsk

Cytologia

Cytologia jest jednym z podstawowych badań profilaktycznych w kierunku raka szyjki macicy.

W Centrum Zdrowia ETER-MED istnieje możliwość odpłatnego wykonania cytologii płynnej (LBC), która jest dokładniejsza niż w przypadku badania klasycznego. W tej metodzie wymaz z szyjki macicy jest pobierany za pomocą szczoteczki cytologicznej na specjalne podłoże płynne, a nie na szkiełko.

Zobacz więcej

Choroby przenoszone drogą płciową Badania Gdańsk

Testy w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową

Choroby przenoszone drogą płciową zwane także chorobami wenerycznymi mogą mieć podłoże bakteryjne, wirusowe, grzybicze lub pasożytnicze. Do zakażenia dochodzi poprzez kontakty seksualne (tj. stosunek waginalny, oralny bądź analny) bez zastosowania właściwego zabezpieczenia (prezerwatyw) z osobą będącą nosicielem infekcji płciowych lub korzystanie z przedmiotów higieny osobistej.

Zobacz więcej

Wkładka wewnątrzmaciczna Gdańsk

Wkładka wewnątrzmaciczna

Antykoncepcja określana mianem kontroli narodzin lub kontrolą płodności, są to różnego rodzaju metody, które zmniejszają ryzyko zajścia w ciąże.

Zobacz więcej

Badania Diagnostyczne w Eter-med

Badanie KTG

Kardiotokografia jest jednym z podstawowych badań u kobiet, które spodziewają się dziecka, wykonywane pod koniec oraz podczas ciąży. Polega ono między innymi na rejestracji akcji serca płodu, przy jednoczesnym zapisie czynności skurczowej mięśnia macicy.

Zobacz więcej

USG transwaginalne Gdańsk

USG transwaginalne

Badanie ultrasonograficzne transwaginalne, zwane również dopochwowym jest podstawowym badaniem wykorzystywanym w ramach profilaktyki oraz diagnostyce ginekologicznej.

Zobacz więcej

USG płodu w Gdańsku

USG płodu

Ultrasonografia jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym w profilaktyce oraz diagnostyce obrazowej o dużym znaczeniu. Jest bezpieczne dla rozwijającego się płodu oraz przynosi wiele cennych informacji na każdym etapie trwania ciąży.

Zobacz więcej