ETER-MED Gdańsk

Podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna w Gdańsku, Straszynie i Cedrach Wielkich

4.6/5

USG Doppler

Badanie USG Doppler.

Doppler żył

Badanie USG doppler żył jest jedną z odmian badań USG. Od klasycznego badania odróżnia je efekt dźwiękowy, który odzwierciedla szum krwi przepływającej przez naczynia żylne. Jest nieinwazyjną metodą diagnostyki naczyń krwionośnych, doppler żył wykorzystuje tzw. zjawisko Dopplera – służy ono do oceny stanu naczyń, które odpowiadają za prawidłowe ukrwienie żył.

Zobacz więcej

Doppler tętnic Gdańsk

Doppler tętnic

Badanie dopplerowskie jest nieinwazyjnym badaniem pozwalającym na ocenę przepływu krwi w dużych tętnicach i żyłach układu krwionośnego. Badanie to wykorzystuje tzw. efekt Dopplera – zmiany fal dźwiękowych, pochodzących z aparatu ultrasonograficznego, odbijają się od przepływających krwinek.

Zobacz więcej

Doppler okolic jamy brzusznej Gdańsk

Doppler okolic jamy brzusznej

Badanie USG doppler okolic jamy brzusznej inaczej zwane badaniem dopplerowskim, wykorzystuje efekt dopplera, który polega na obserwowaniu długości fali dźwiękowej odbijającej się od przepływających krwinek w naczyniach krwionośnych z objęciem jamy brzusznej w celu wykrycia zagrażających zdrowiu i życiu nieprawidłowości występujących przepływie krwi.

Zobacz więcej