ETER-MED Gdańsk

Podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna w Gdańsku, Straszynie i Cedrach Wielkich

Gigantomastia – zmniejszenie piersi Gdańsk

Gigantomastia - zmniejszenie piersi Gdańsk
4.7/5

Gigantomastia – zmniejszenie piersi Gdańsk

Gigantomastia, czyli zbyt duży biust może powodować duży dyskomfort, a ciężar biustu może doprowadzić do poważnych zwyrodnień kręgosłupa

Objawy zbyt dużego biustu

 • Rozrost tkanki tłuszczowej
 • Rozrost gruczołowej piersi do rozmiarów, które utrudniają kobietom codzienne funkcjonowanie.
 • Zbyt duże piersi ze względu na swój rozmiar i ciężar dostarczają kobietom nie tylko wielu problemów natury estetycznej, ale także  doprowadzają do kłopotów zdrowotnych.

  Gigantomastia - zmniejszenie piersi Gdańsk. Pobrano z 123rf.com
  Gigantomastia – zmniejszenie piersi Gdańsk
 • O gigantomastii mówi się kiedy waga każdej piersi przekracza 2 kg, a także kiedy duży biust jest przyczyną wad postawy czy powoduje zaburzenia statyki kręgosłupa.

Jest to problem, który dotyczy zarówno młodych, jak i dojrzałych kobiet. Utrudnia dobór odpowiedniej garderoby, uniemożliwia uprawianie sportu i stanowi znaczny defekt kosmetyczny, obniżając tym samym samoocenę wielu Pań. Problem przerośniętych piersi nie jest również obojętny na stan zdrowia kobiet, czego efektem są bóle kręgosłupa, wady postawy, a czasem nawet depresja.

Leczenie gigantomastii

Kobiety coraz częściej decydują się na zabieg operacyjny, który umożliwia redukcję masy piersi. Podczas operacji lekarze nie tylko zmniejszają masę piersi, ale również modelują nowy biust. Co ważne, zabieg umożliwia zmniejszenie biustu nawet o cztery rozmiary.

Przed operacją zmniejszania piersi należy warto udać się na konsultację kwalifikująca pacjenta do zabiegu, podczas której lekarze udzieli pacjentce niezbędnych informacji dotyczących przygotowania do zabiegu, jak i okresu rekonwalescencji.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Wskazaniem do wykonania zabiegu jest asymetria piersi oraz ból kręgosłupa spowodowany ciężarem piersi. Do wskazań również  należy zmiana proporcji ciała kobiety w obszarze piersi w stosunku do całego ciała oraz garbienie się, skrzywienie kręgosłupa spowodowane właśnie przerostem piersi.

Zmniejszenie piersi w Gdańsku. Pobrano z 123rf.com
Zmniejszenie piersi w Gdańsku

 

Korzyści z zabiegu

 • Lepsze samopoczucie Pacjentki,
 • Poprawa komfortu życia Pacjentki,
 • Wyeliminowanie bądź zminimalizowanie dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Badania przed zabiegiem

Poniżej znajduje się lista badań, które są konieczne do wykonania operacji plastyki powiek górnych oraz plastyki powiek dolnych w Gdańsku:

 • morfologia  z automatycznym rozmazem, glukoza, OB (Odczyn Biernackiego), potas (Na), sód (K), kreatynina, mocznik, INR pt, APTT, HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B), anty HCV (przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C), grupa krwi, płytki krwi (liczba)

Powyższe badania można wykupić w pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym

Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG.