ETER-MED Gdańsk

Podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna w Gdańsku, Straszynie i Cedrach Wielkich

Likwidacja nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w Gdańsku

Likwidacja nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w Gdańsku etermed szpital 1dayclinic
4.8/5

Likwidacja nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w Gdańsku etermed szpital 1dayclinicUsunięcie nadmiernej ilość tkanki tłuszczowej w Gdańsku

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej i tzw. zwisający brzuch są częstą przyczyną problemów estetycznych pacjenta, które mogą znacznie wpłynąć na jakość jego życia. Kiedy ćwiczenia fizyczne oraz zbilansowana dieta nie pomagają zredukować otyłości, rozwiązaniem może być zabieg abdominoplastyki, czyli operacja plastyczna powłok brzusznych, zwana również liftingiem brzucha. Plastyka brzucha jest jedną z najbardziej rozległych operacji z zakresu chirurgii plastycznej i warto pamiętać, że nie jest metodą na szybkie odchudzenie i płaski brzuch.

Wskazania do operacji:

– nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha

– obniżona elastyczność skóry i zwiotczenie powłok brzusznych

– obwisła skóra brzucha np. po znacznej utracie masy ciała

– zwiotczała skóra po ciąży, podczas której doszło do rozejścia się mięśni brzucha

– uwypuklenie trzewi

– skóra zwisająca poniżej pępka (np. u osób starszych)

– osłabienie mięśni jamy brzusznej

Abdominoplastyka w Gdańsku

Operację plastyki powłok brzusznych, czyli abdominoplastykę przeprowadzają specjaliści Szpitala 1DayClinic w Gdańsku.

Podczas operacji specjalista chirurgii wycina nadmierną ilość luźnej skóry, tkanki podskórnej i tkanki tłuszczowej  z podbrzusza lub środkowej części brzucha. Następnie wykonuje plastykę mięśni brzucha, która uzależniona jest od stopnia deformacji powłok i naciąga skórę. Zabieg twa od 1 do 3 godzin i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego pacjent nie powinien jeść i pić przynajmniej 6 godzin wcześniej. Zmniejszoną ilość tkanki tłuszczowej można zauważyć chwilę po zabiegu, jednak pełne efekty operacji zauważalne są po około 6-12 miesiącach.

Przed operacją warto udać się na wizytę kwalifikującą do zabiegu,  podczas której lekarz nie tylko zbada pacjenta i zapozna się z jego oczekiwaniami, ale także udzieli wskazówek dotyczących przygotowania się do zabiegu i rekonwalescencji po plastyce powłok brzucha.

Efekty plastyki powłok brzusznych

Pacjenci, którzy po operacji będą się stosować zaleceń lekarza (prawidłowe odżywianie i w późniejszym okresie ćwiczenia fizyczne) mogą liczyć na widoczne i długotrwałe efekty abdominoplastyki wśród których można wyróżnić:

– usunięcie fałdów i rozstępów

– poprawę kształtu brzucha

– poprawę wyglądu brzucha

– zmniejszenie tkanki tłuszczowej

– polepszenie jakości skóry brzucha

– polepszenie jakości życia

– poprawę samopoczucia pacjenta

Pomimo to, że zabieg nie jest docelowo skierowany na poprawienie talii i utratę tkanki tłuszczowej, to sama operacja, a następnie odpowiedni styl życia prowadzą do uzyskania pożądanej sylwetki.

Szpital Jednego Dnia w Gdańsku

Sprawdź ofertę zabiegów Szpitala Chirurgii Jednego Dnia 1DayClinic w Gdańsku.