Operacja plastyczna ud w Gdańsku
Jeśli marzysz o zgrabnych i szczupłych udach, dowiedz się więcej na temat operacji plastyki ud w Gdańsku. W trakcie operacji chirurg usuwa nadmiar skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej z wewnętrznej strony ud i pachwin oraz wzmocnia napięcie skóry w tej okolicy. Wszystko to wykonywane jest w celu uzyskania ładniejszego zarysu ud. Blizny są widoczne jedynie w niestandardowym ułożeniu nóg.
Korzyści z zabiegu plastyki ud
Korzyścią z wykonanego zabiegu ud jest wzrost jakości i zadowolenia z życia pacjenta oraz zwiększona pewność siebie. Skóra ud osoby operowanej staje się:
- bardziej napięta,
- jędrniejsza,
- wydatniej sprężysta co w efekcie nadaje jej młodszego i świeższego wyglądu
Zaletą zabiegu jest również poprawa wyglądu nóg, a w niektórych przypadkach także powłoki kończyn dolnych stają się bardziej dopasowane i nie zwijają się w fałdy. Poprawia się aspekt higieniczny, jeśli do tej pory pacjent miał trudności z utrzymaniem w czystości zwijających się fałdów skórnych lub z uniknięciem odparzeń i podrażnień).
Podsumowując, zabieg chirurgii plastycznej ud może w krótkim czasie przynieść bardzo dobre efekty i poprawić naprężenie tkanek, zlikwidować nadmiar zwisającej luźno skóry, a przez to przyczynić się do lepszego wyglądu ud.
Wskazania do wykonania zabiegu
Pacjent nie jest zadowolony ze stanu swoich ud. Ma znacznie zaburzony wygląd kończyn dolnych w związku z nieładnie zwisającymi płatami nadmiaru zgromadzonej skóry, jej pofałdowaniem lub brzydkimi deformacjami w związku z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej i jej przemianie w formie cellulitu. Pacjent zbyt szybko pozbył się zbędnych kilogramów, a także pozbył się dużej ilości tkanki tłuszczowej (która gromadziła się w okolicach dolnych partii ciała).
Przeciwwskazania do zabiegu
- Skazy naczyniowe,
- Nieuregulowana cukrzyca,
- Zaburzenia krzepliwości,
- Nieleczone nadciśnienie,
- Ciąża,
- Stany zapalne żył,
- Infekcja ropna skóry,
- Nadczynność tarczycy.
Przebieg zabiegu
Zabieg polega na odessaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej i usunięciu nadmiaru skóry. Cięcie może być od kilku do 20 cm,
wykonywane jest najczęściej w pachwinie wzdłuż bocznej krawędzi obszaru włosów łonowych i dalej po wewnętrznej stronie uda. Po zakończonym zabiegu zakładany jest uciskający opatrunek.
Co należy wykonać przed planowanym zabiegiem plastycznym ud?
Przedstawiamy listę badań niezbędnych do wykonania:
- morfologia z automatycznym rozmazem, glukoza, OB (Odczyn Biernackiego), potas (Na), sód (K), kreatynina, mocznik, INR pt, APTT, HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B), anty HCV (przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C), grupa krwi, płytki krwi (liczba)
Powyższe badania można wykupić w pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym”
Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG spoczynkowe.