ETER-MED Gdańsk

Podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna w Gdańsku, Straszynie i Cedrach Wielkich

Operacja plastyczna ud w Gdańsku

Operacja plastyczna ud w Gdańsku
4.7/5

Operacja plastyczna ud w Gdańsku

Jeśli marzysz o zgrabnych i szczupłych udach, dowiedz się więcej na temat operacji plastyki ud w Gdańsku. W trakcie operacji chirurg usuwa nadmiar skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej z wewnętrznej strony ud i pachwin oraz wzmocnia napięcie skóry w tej okolicy. Wszystko to wykonywane jest w celu uzyskania ładniejszego zarysu ud. Blizny są widoczne jedynie w niestandardowym ułożeniu nóg.

Korzyści z zabiegu plastyki ud

Korzyścią z wykonanego zabiegu ud jest wzrost jakości i zadowolenia  z życia pacjenta oraz zwiększona pewność siebie. Skóra ud osoby operowanej staje się:

 • bardziej napięta,

  Operacja plastyczna ud w Gdańsku
  Operacja plastyczna ud w Gdańsku
 • jędrniejsza,
 • wydatniej sprężysta co w efekcie nadaje jej młodszego i świeższego wyglądu

Zaletą zabiegu jest również poprawa wyglądu nóg, a w niektórych przypadkach także powłoki kończyn dolnych stają się bardziej dopasowane i nie zwijają się w fałdy. Poprawia się aspekt higieniczny, jeśli do tej pory pacjent miał trudności z utrzymaniem w czystości zwijających się fałdów skórnych lub z uniknięciem odparzeń i podrażnień).

Podsumowując, zabieg chirurgii plastycznej ud może w krótkim czasie przynieść bardzo dobre efekty i poprawić naprężenie tkanek, zlikwidować nadmiar zwisającej luźno skóry, a przez to przyczynić się do lepszego wyglądu ud.

Wskazania do wykonania zabiegu

Pacjent nie jest zadowolony ze stanu swoich ud. Ma znacznie zaburzony wygląd kończyn dolnych w związku z nieładnie zwisającymi płatami nadmiaru zgromadzonej skóry, jej pofałdowaniem lub brzydkimi deformacjami w związku z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej i jej przemianie w formie cellulitu. Pacjent zbyt szybko pozbył się zbędnych kilogramów, a także pozbył się dużej ilości tkanki tłuszczowej (która gromadziła się w okolicach dolnych partii ciała).

Przeciwwskazania do zabiegu

 1. Skazy naczyniowe,
 2. Nieuregulowana cukrzyca,
 3. Zaburzenia krzepliwości,
 4. Nieleczone nadciśnienie,
 5. Ciąża,
 6. Stany zapalne żył,
 7. Infekcja ropna skóry,
 8. Nadczynność tarczycy.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na odessaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej i usunięciu nadmiaru skóry. Cięcie może być od kilku do 20 cm,

Gdzie zrobić operacje plastyczną ud?
Gdzie zrobić operacje plastyczną ud?

wykonywane jest najczęściej w pachwinie wzdłuż bocznej krawędzi obszaru włosów łonowych i dalej po wewnętrznej stronie uda. Po zakończonym zabiegu zakładany jest uciskający opatrunek.

Co należy wykonać przed planowanym zabiegiem plastycznym ud?

Przedstawiamy listę badań niezbędnych do wykonania:

 • morfologia  z automatycznym rozmazem, glukoza, OB (Odczyn Biernackiego), potas (Na), sód (K), kreatynina, mocznik, INR pt, APTT, HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B), anty HCV (przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C), grupa krwi, płytki krwi (liczba)

Powyższe badania można wykupić w pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym

Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG spoczynkowe.

Umów się na zabieg plastyki ud w Gdańsku