Ocena: 4.7 / 5.0

Podniesienie piersi w Gdańsku

Inna nazwa zabiegu podniesienia piersi to mastopeksja.

Zabieg podniesienia piersi nazywa się również mastopeksją. Wskazania do wykonania zabiegu to opadnięte lub zanikowe piersi najczęściej po karmieniu piersią, rzadziej zdarza się to z upływem lat. Podniesienie piersi wskazane jest również, gdy są one zwiotczałe lub opadnięte i straciły jędrność.

Zabieg ma na celu przede wszystkim:

 • poprawę
 • odmłodzenie kształtu piersi

  Podniesienie piersi, gdzie najlepiej wykonać?

  Podniesienie piersi, gdzie najlepiej wykonać?

bez elementu ich zmniejszenia.

Efektem operacji są wyżej osadzone, pełniejsze w efekcie wizualnym i bardziej kształtne piersi. Istota zabiegu polega na umiejętnym „przykrojeniu” i zmniejszeniu koperty skórnej, która otacza pierś.

Jaki jest przebieg zabiegu podniesienia piersi?

Podczas zabiegu piersi są nacinane wzdłuż naturalnego zarysu w celu określenia obszaru lokalizacji nowej brodawki piersi oraz jej otoczki. Usuwana jest zbędna część skóry wokół otoczki brodawki i pod brodawką. Gruczoł jest modelowany celem:

 • ujędrnienia,
 • powiększenia zwartości
 • wyższej lokalizacji piersi.

Po zabiegu zakładany jest specjalny biustonosz podtrzymujący piersi, przez pierwsze 7 dni nie można go ściągać w dzień i w nocy, całkowity czas noszenia specjalnej bielizny to około miesiąc.

Po operacji konieczne jest noszenie dopasowanego biustonosza przez całą dobę (od 4 do 6 tygodni), powstałe w wyniku zabiegu rany goją się zazwyczaj do 14 dni. Powrót do aktywności fizycznej wynosi około 3 miesięcy, jednak pół roku po zabiegu należy:

 • unikać ekspozycji słonecznej
 • unikać korzystania z solarium.

Korzyści z zabiegu podniesienia piersi w Gdańsku

Pacjentka otrzymuje przede wszystkim kształtne, podniesione i atrakcyjne piersi. Operacja wpływa również na poprawę

Lifting piersi, gdzie podnieś piersi w Gdańsku?

Lifting piersi, gdzie podnieś piersi w Gdańsku?

samopoczucia, zwiększoną samoocena pacjentki oraz zwiększenie poczucia własnej wartości.

Badania przed podniesieniem piersi

Poniżej znajduje się lista badań, które są konieczne do wykonania operacji:

 • morfologia  z automatycznym rozmazem, glukoza, OB (Odczyn Biernackiego), potas (Na), sód (K), kreatynina, mocznik, INR pt, APTT, HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B), anty HCV (przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C), grupa krwi, płytki krwi (liczba)

Powyższe badania można wykupić w pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym

Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG spoczynkowe.