ETER-MED Gdańsk

Podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna w Gdańsku, Straszynie i Cedrach Wielkich

Powiększenie biustu w Gdańsku – jaka jest cena operacji?

Zdjęcie kobiety w biustonoszu.
4.8/5

Powiększenie biustu w Gdańsku,  jaka jest cena operacji?

Operacje powiększenia piersi są jednymi z najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej na całym świecie. Nie dzieje się to bez przyczyny. W obecnych czasach coraz więcej kobiet pragnie wyglądać idealnie, a to wiąże się z posiadaniem idealnego biustu.  Wiele Pań marzy o dużych, kształtnych i jędrnych piersiach. Różnego rodzaju wydarzenia życiowe, procesy fizjologiczne i sam proces starzenia się organizmu wpływa na wygląd piersi, co jest szczególnie zauważalne u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią czy kobiet w okresie menopauzy. Na operację powiększenia piersi często decydują się również kobiety, które wyniku choroby nowotworowej musiały usunąć jedną lub obie piersi.

Dziś operacje piersi nie są nowością i przestają być zabiegiem budzącym wiele kontrowersji. Można stwierdzić też, że powiększenie biustu jest znaczniej bezpieczniejsze w obecnych czasach niż dawniej, a to wszystko dzięki wykwalifikowanym i doświadczonym chirurgom plastycznym, którymi szczyci się m.in. Szpital Chirurgii Jednego Dnia 1DayClinic.pl w Gdańsku.

Ile kosztuje operacja powiększenia biustu w Gdańsku?

Cena ustalana jest na kwalifikacji do zabiegu przeprowadzonej z lekarzem operatorem, na cenę składa się: przeszkolenie oraz doświadczenie operującego chirurga plastyka, rodzaj zastosowanego implantu (źródło pochodzenia implantu, certyfikaty, gwarancje), status miejsca, w  którym przeprowadzana jest operacja, odpowiednie wyposażenie sali operacyjnej (m.in. zapasowe zasilanie w energie elektryczną) , personel medyczny (chirurg plastyk, anestezjolog, pielęgniarki), możliwość nieograniczonego kontaktu z lekarzem operującym.

Operację powiększenia piersi można wykonać dwiema technikami:

Bez względu na to, gdzie będziemy mieć wykonywany zabieg powiększenia biustu, warto wcześniej dowiedzieć się czy będzie on przeprowadzony w bezpiecznych i komfortowych warunkach. To na co trzeba zwrócić uwagę, to przede wszystkim informacja czy sala operacyjna jest wyposażona w awaryjne zasilanie (to bardzo ważne w sytuacji , gdyby podczas operacji zabrakło prądu), jak również to, czy podczas operacji będzie obecny na sali anestezjolog.

Decydując się na powiększeniu biustu w gdańskim Szpitalu Chirurgii Jednego Dnia – SZPITAL ETERMED Sp. z o.o. 1DayClinic.pl można być pewnym, że wszelkie normy bezpieczeństwa i komfortu zostały tu zapewnione. Operacje plastyczne w szpitalu 1DayClinic.pl wykonuje także osobiście profesor Paweł Szychta. Poza tym w powyższej placówce pacjenci mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną na bardzo wysokim poziomie, jak również pełne wyżywienie po zabiegu.

Na czym polega powiększenie biustu za pomocą implantów?

Operacja powiększenia biustu za pomocą implantów polega na chirurgicznym umieszczeniu ich pod obiema piersiami. Implanty mają na celu zwiększenie rozmiaru i poprawę kształtu i jędrności piersi.

Do powiększenia biustu używa się różnego rodzaju implantów:

  • Anatomicznych – mających kształt kropli i pozwalających uzyskać bardziej naturalny wygląd piersi ,
  • Okrągłych – wypełniających górną część piersi. Efektem są nie do końca naturalne, ale za to „idealne” piersi,
  • Asymetrycznych, mających zastosowanie kiedy w każdej piersi umieszcza się inny implant.

Implanty umieszcza się w różnych miejscach, w zależności od kształtu piersi pacjentki i jej indywidualnych oczekiwań. Może to być mięsień piersiowy czy miejsce pod gruczołem piersiowym. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2 godzin. Po operacji zaleca się dzień lub dwa dni hospitalizacji.

Przed operacją należy umówić się na wizytę kwalifikującą pacjenta do zabiegu www.1dayClinic.pl/Beauty.  Podczas takiego spotkania chirurg plastyczny pomoże pacjentce dobrać najlepszy dla niej rodzaj implantu, a także przekaże pełną kartę zaleceń przedoperacyjnych, listę badań jakie powinna wykonać przed zabiegiem, a także udzieli zaleceń pooperacyjnych.

Na czym polega powiększenie biustu tłuszczem pacjentki?

Operacja polegająca na powiększeniu biustu tłuszczem własnym pacjentki nazywana jest augmentacją. Zabieg rozpoczyna się od wykonania liposukcji, czyli pobrania tkanki tłuszczowej pacjentki, a następnie przygotowania jej do przeszczepu przechodząc kolejno etap wirowania i oddzielenia -dekantacji. Tkankę tłuszczową pobiera się z różnych partii ciała pacjentki, np. z ud, bioder, fałdu brzusznego, lędźwi, łydek. Następnie ma miejsce wielowarstwowe przeszczepienie „tłuszczu własnego” pacjentki, które odbywa się poprzez wykonanie niewielkich nakłuć i podanie cienkimi pasmami tłuszczu. Wstrzykuje się go do mięśnia piersiowego i wokół biustu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Jak się przygotować do operacji powiększenia piersi?

Przygotowując się do operacji powiększenia biustu, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach:

  • Na minimum cztery tygodnie przez zabiegiem z chirurgii plastycznej należy zrezygnować z palenia papierosów, które ogranicza ilość tlenu w organizmie,
  • Minimum dwa tygodnie przed operacją powiększenia piersi nie należy zażywać aspiryny oraz jej pochodnych,
  • Przed operacją powiększania biustu należy być na czczo,
  • Pacjentka musi być zdrowa (nie może być nawet przeziębiona).

Przed operacją powiększenia biustu należy wykonać i pokazać lekarzowi wyniki poniższych badań laboratoryjnych:

Powyższe badania można zakupić zarówno pojedynczo w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, jak i w pakiecie o nazwie Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym lub „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym komfortowy

Przed operacją powiększenia piersi należy też wykonać badanie obrazowe RTG klatki piersiowej oraz badanie EKG.

Przebieg zabiegu powiększenia biustu.

Operacja powiększenia biustu jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Trwa około 1,5 godziny i wymaga 1-2 dni hospitalizacji.
Pacjenci korzystający z naszych usług po operacjach mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną oraz pełne wyżywienie. Każdorazowo zapewnimy naszym pacjentom najwyższy standard opieki pod każdym względem.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Pacjentka, która przeszła operacje powiększenia piersi powinna unikać wysiłku fizycznego przez minimum 2-3 tygodnie po zabiegu, nie powinna dźwigać, ani unosić rąk do góry. Z uprawiania sportu należy zrezygnować na przynajmniej 6 tygodni, a przez pół roku od operacji nie należy korzystać z sauny i solarium. Również „kąpiele słoneczne” są zakazane na minimum 6 miesięcy.

Czy można zapłacić za operację powiększenia biustu w ratach?

Wszystkie komercyjnie świadczone usługi medyczne, w tym operacje plastyczne można szybko realizować  bez angażowania gotówki – dzięki systemom ratalnym. Są różne dostępne systemy ratalne i w różnym koszcie. Na uwagę zasługuję system kredytowania proponowany przez 1DayCLinic.pl we współpracy z Przelewy24.pl.  Pacjent, gdy jest już zakwalifikowany do operacji może poprosić klinikę o „link” do płatności. Po otrzymaniu go ma 24 godziny na zrealizowanie płatności. Po „kliknięciu” pojawia się wiele możliwości opłacenia (kartą, przelewem, ale także kredytem. Formalności i decyzja kredytowa trwa do 15 minut.  Jest to jedna z bardziej opłacalnych form kredytowania zabiegów medycznych.

Podatek VAT a operacje plastyczne.

W przypadku wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej z innych przyczyn niż te, które służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie stanu zdrowia zawsze do cen należy doliczyć 23% podatek VAT. Dotyczy to wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Pamiętaj o paragonie lub rachunku! Operacje plastyczne to nie przelewki!

Operacje plastyczne są dość poważnymi zabiegami i pomimo tego, że część z nich wykonuje się już w znieczuleniu miejscowym, to wiele z nich nadal się przeprowadza w znieczuleniu ogólnym. Ponieważ zabiegi nie należą do tanich, trzeba pamiętać o zabraniu paragonu! Warto pamiętać o tym, że rezygnacja z paragonu może się wiązać z brakiem możliwości złożenia reklamacji, brakiem możliwości uzyskania odszkodowania w przypadku wystąpienia powikłań czy zdarzeń niepożądanych, ale też z nałożeniem kary finansowej nie tylko na klinikę, ale i na nas samych.