Korekcja uszu w Gdańsku
Kiedyś zabieg korekcji uszu był wykonywany tylko u dzieci lub młodzieży, jednak w dzisiejszych czasach częściej zabiegi korekty uszu wykonują również osoby dorosłe. Na korekcję uszu decydują się pacjenci, którzy odczuwają dyskomfort w związku z ich nieprawidłowym ustawieniem – chodzi o odstające uszy. Zabieg pozwala również na korekcję płatków uszu, a także zmniejszenie ich lub powiększenie (przy zwinięciu uszu). W dzisiejszych czasach aspekt wyglądu jest dla niektórych osób najważniejszy.
Jakie są wskazania do zabiegu?
- Odstające uszy
To jest zabieg estetyczny mający na celu jedynie poprawę wyglądu i samooceny osoby operowanej, nie ma do niego wskazań ściśle medycznych. Zabieg operacji uszu jest idealny dla osób, które cierpią z tego powodu, mają przez to obniżoną jakość życia i poczucie własnej wartości.
Przebieg zabiegu
Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, jest mało inwazyjny i polega na wycięciu fragmentu skóry na tylnej części małżowiny usznej, odpowiednim wymodelowaniu chrząstki oraz umocowaniu jej w prawidłowym ułożeniu. Po skończonym zabiegu zakładany jest na około tydzień specjalny opatrunek, a głowa zawijana jest bandażem elastycznym – dzięki czemu zapewniamy dobre kształtowanie się małżowin usznych. Zabieg trwa średnio 1- 1,5 godziny.
Noszenie opatrunku składającego się z opaski elastycznej (gwarancja odpowiednie pozycji uszu, zabezpieczenie przed zmianą pozycji w trakcie snu) – 2 dni po zabiegu
Zmiana opatrunku na mniejszą opaskę elastyczną + dwa małe opatrunki (na tylną część małżowin usznych) – 2 dni po zabiegu
Noszenie opaski (zakaz zdejmowania) – przez 4 tygodnie po operacji
Korzyści z zabiegu
Pacjent lub pacjentka ma z pewnością zwiększone samopoczucie oraz samoocenę. Zwiększenie poczucia własnej wartości oraz poprawa wyglądu również jest dużą korzyścią.
Co należy wykonać przed planowanym zabiegiem operacji uszu?
Przedstawiamy listę badań niezbędnych do wykonania:
- morfologia z automatycznym rozmazem, glukoza, OB (Odczyn Biernackiego), potas (Na), sód (K), kreatynina, mocznik, INR pt, APTT, HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B), anty HCV (przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C), grupa krwi, płytki krwi (liczba)
Powyższe badania można wykupić w pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym”
Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG spoczynkowe.