Ocena: 4.8 / 5.0

Korekcja uszu w Gdańsku

Kiedyś zabieg korekcji uszu był wykonywany tylko u dzieci lub młodzieży, jednak w dzisiejszych czasach częściej zabiegi korekty uszu wykonują również osoby dorosłe. Na korekcję uszu decydują się pacjenci, którzy odczuwają dyskomfort w związku z ich nieprawidłowym ustawieniem – chodzi o odstające uszy. Zabieg pozwala również na korekcję płatków uszu, a także zmniejszenie ich lub powiększenie (przy zwinięciu uszu). W dzisiejszych czasach aspekt wyglądu jest dla niektórych osób najważniejszy.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Korekcja uszu w Gdańsku

Korekcja uszu w Gdańsku

  • Odstające uszy

To jest zabieg estetyczny mający na celu jedynie poprawę wyglądu i samooceny osoby operowanej, nie ma do niego wskazań ściśle medycznych.  Zabieg operacji uszu jest idealny dla osób, które cierpią z tego powodu, mają przez to obniżoną jakość życia i poczucie własnej wartości.

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, jest mało inwazyjny i polega na wycięciu fragmentu skóry na tylnej części małżowiny usznej, odpowiednim wymodelowaniu chrząstki oraz umocowaniu jej w prawidłowym ułożeniu. Po skończonym zabiegu zakładany jest na około tydzień specjalny opatrunek, a głowa zawijana jest bandażem elastycznym – dzięki czemu zapewniamy dobre kształtowanie się małżowin usznych. Zabieg trwa średnio 1- 1,5 godziny.

Noszenie opatrunku składającego się z opaski elastycznej ( gwarancja odpowiednie pozycji uszu, zabezpieczenie przed zmianą pozycji w trakcie snu) – 2 dni po zabiegu

Zmiana opatrunku na mniejszą opaskę elastyczną + dwa małe opatrunki (na tylną część małżowin usznych) – 2 dni po zabiegu

Noszenie opaski (zakaz zdejmowania) – przez 4 tygodnie po operacji

Korzyści z zabiegu

Pacjent lub pacjentka ma z pewnością zwiększone samopoczucie oraz samoocenę. Zwiększenie poczucia własnej wartości oraz

Gdzie wykonać operację uszu w Gdańsku?

Gdzie wykonać operację uszu w Gdańsku?

poprawa wyglądu również jest dużą korzyścią.

Co należy wykonać przed planowanym zabiegiem operacji uszu?

Przedstawiamy listę badań niezbędnych do wykonania:

  • morfologia  z automatycznym rozmazem, glukoza, OB (Odczyn Biernackiego), potas (Na), sód (K), kreatynina, mocznik, INR pt, APTT, HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B), anty HCV (przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C), grupa krwi, płytki krwi (liczba)

Powyższe badania można wykupić w pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym

Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG spoczynkowe.

Umów się na zabieg korekty uszu w Gdańsku