ETER-MED Gdańsk

Podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna w Gdańsku, Straszynie i Cedrach Wielkich

Plastyka warg sromowych Gdańsk – labioplastyka

Plastyka warg sromowych Gdańsk - labioplastyka
4.8/5

Plastyka warg sromowych Gdańsk – labioplastyka

Labioplastyka jest to plastyka warg sromowych. Polega na zlikwidowaniu przerostu lub asymetrii warg sromowych. Problem ten może powodować bolesne podrażnienia podczas uprawiania sportów takich jak np:

  • jazda konna,
  • jazda na rowerze.

często problemy z budową warg sromowych negatywnie wpływają na doznania seksualne pacjentki (może to prowadzić do zaniku libido oraz silnej depresji).

Zabiegi korekcji warg sromowych większych wykonywane są również z powodu ich zaniku, czyli atrofii – związane jest to zwykle ze spadkiem masy ciała lub z utratą elastyczności wraz z wiekiem. Korekcja wykonywa jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym.

Plastyka warg sromowych Gdańsk - labioplastyka
Plastyka warg sromowych Gdańsk – labioplastyka

Efekty wykonanego zabiegu nie tylko wpływają pozytywnie na postrzeganie przez pacjentkę własnej osoby, ale również na poprawę życia seksualnego.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg zmniejszania warg sromowych?

Zabieg plastyki warg sromowych jest przede wszystkim dla kobiet, które borykają się ze zbyt dużymi lub niesymetrycznymi wargami sromowymi mniejszymi. Takie defekty mogą utrudniać pacjentce codzienne funkcjonowanie czy aktywność seksualną. Oczywiście, wiąże się to również z pogorszonym samopoczuciem oraz podrażnieniami, które powstają podczas chodzenia lub uprawiania sportu.

Co z kolei może wpływać na samopoczucie, ale także skutkuje bolesnymi podrażnieniami np. podczas uprawiania sportów czy nawet chodzenia.
Przyczyną takich zmian mogą być uwarunkowania genetyczne, zmiany poporodowe, a także nieuchronne procesy starzenia.

Wskazania do plastyki warg sromowych

Nieprawidłowe, nierówne lub zdeformowane wargi sromowe mniejsze i większe. Często deformacja może powstać po porodzie.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Operacji nie może mieć wykonana kobieta w ciąży. Przeciwwskazaniem jest również nieuregulowana cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, nieleczone nadciśnienie oraz wszelkie stany zapalne.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu występuje obrzęk utrzymujący się zazwyczaj do 7  dni, a także bolesność tej okolicy. W okresie 4-6 tygodni nie wskazany jest intensywny wysiłek fizyczny oraz aktywność seksualna.

Gdzie zrobić labioplastykę w Gdańsku?
Gdzie zrobić labioplastykę w Gdańsku?

Powrót do pracy umysłowej, prowadzenie samochodu następuje najczęściej po 3-7 dniach od zabiegu. Powrót do aktywności i pracy fizycznej po 4 tygodniach.

Z uwagi na obrzęk miejsca poddanego zabiegowi pierwsze efekty ocenia się po około pięciu tygodniach. Na ostateczny rezultat należy poczekać około sześciu miesięcy.

Badania przed zabiegiem

Poniżej znajduje się lista badań, które są konieczne do wykonania operacji labioplastyki w Gdańsku:

  • morfologia  z automatycznym rozmazem, glukoza, OB (Odczyn Biernackiego), potas (Na), sód (K), kreatynina, mocznik, INR pt, APTT, HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B), anty HCV (przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C), grupa krwi, płytki krwi (liczba)

Powyższe badania można wykupić w pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym

Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG.

Umów się na zabieg plastyki warg sromowych w Gdańsku