Ocena: 4.7 / 5.0

Lifting – operacja twarzy Gdańsk

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób marzy o zadbanej, nienagannej twarzy. W końcu to twarz jest nasza wizytówką, w dodatku wszelkie stereotypy wymuszają na nas zachowanie wiecznej młodości.

Młody wygląd harmonizuje się z pełnią sił fizycznych oraz intelektualnych. Sprawia, że jesteśmy postrzegani jako osoby energiczne, atrakcyjne i optymistycznie nastawione do naszego życia. Lifting twarzy musi być wykonany ze szczególną precyzją. Zabieg można inaczej nazwać chirurgicznym usuwaniem zmarszczek, podciąganiem twarzy.

Lifting - operacja twarzy Gdańsk

Lifting – operacja twarzy Gdańsk

Celem takiej operacji jest przywrócenie gładkości, jędrności i właściwego owalu twarzy. Dodatkowo wykonując operację liftingu twarzy pacjentowi wygładzają się zmarszczki oraz fałdy skóry. efekt, który zyskujemy po wykonanej operacji zależny jest od stanu skóry pacjenta, jego wieku oraz struktury rusztowania kostnego twarzy. Na efekty końcowe należy poczekać około 3 miesiące od operacji.

Przebieg zabiegu

Zabieg zazwyczaj wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z jednoczesnym podaniem dożylnie środka uspokajającego. Polega na skróceniu leżących pod skórą mięśni i powięzi twarzy, a następnie usunięciu nadmiaru skóry. Procedury są wykonywane po obu stronach twarzy. Usuwa się nadmiar skóry, a mięśnie dolnej części twarzy unosi i ścieśnia. Płaty skórno-tłuszczowe przeciągane są do tyłu i ku górze, a następnie fiksowane w skórze owłosionej głowy oraz w okolicy zamałżowinowej. Blizny przebiegają w obrębie skóry owłosionej i na niewielkim odcinku przed uchem. Dzięki precyzyjnym nacięciom blizny po okresie kilku tygodni stają się prawie niewidoczne. Po zabiegu utrzymuje się obrzęk i widoczne jest zasinienie przez około 7 dni. Swędzenie i uczucie napięcia ustępują zazwyczaj po kilku tygodniach.

Korzyści z zabiegu

 • młodszy wygląd,
 • świeższy wygląd
 • lepsze samopoczucie,
 • zwiększona samoocena,
 • zwiększenie własnej wartości.

Co jest przeciwwskazaniem do zabiegu?

 • ciąża,
 • nieuregulowana cukrzyca,

  Gdzie wykonam lifting twarzy w Gdańsku?

  Gdzie wykonam lifting twarzy w Gdańsku?

 • zaburzenia krzepliwości,
 • nieleczone nadciśnienie,
 • stany zapalne.

Co należy wykonać przed planowaną operacją twarzy?

Przedstawiamy listę badań niezbędnych do wykonania operacji:

 • morfologia  z automatycznym rozmazem, glukoza, OB (Odczyn Biernackiego), potas (Na), sód (K), kreatynina, mocznik, INR pt, APTT, HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B), anty HCV (przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C), grupa krwi, płytki krwi (liczba)

Powyższe badania można wykupić w pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym

Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG spoczynkowe.

Umów się na lifting twarzy w Gdańsku