Ocena: 4.4 / 5.0

Powiększanie biustu w Gdańsku

Powiększenie biustu to marzenie nie jednej kobiety. Od wieków chcemy, aby piersi miały odpowiedni kształt, były jędrne i odpowiedniej wielkości. Z upływem lat wszystkie te aspekty się zmieniają na gorsze. Dzieje się tak również po przebytych ciążach i karmieniu piersią, w czasie menopauzy, na skutek gwałtownego tycia i chudnięcia czy amputacjach ze względów onkologicznych – panie wtedy często nie są zadowolone z wyglądu własnego biustu. Jednak coraz częściej wykonywane są operacje plastyczne piersi. W dzisiejszych czasach i ogromnej wiedzy wykształconych chirurgów plastycznych operacje powiększenia piersi potrafią skutecznie zrealizować marzenia kobiety o idealnym biuście. W latach 60-tych XX wieku w USA rozpoczęto powiększanie piersi implantami silikonowymi. Od tego czasu powstało 5 generacji implantów piersiowych, które są coraz doskonalsze.

Powiększanie biustu Gdańsk, powiększanie piersi

Klinika powiększania biustu w Gdańsku.

Pierwsza decyzja, która wpływa na dalsze efekty to wybór lekarza, a tym samym kliniki, w której przeprowadzony zostanie zabieg. Potwierdzenie właściwej specjalizacji i dalszych szkoleń w dziedzinie plastyki piersi jest kluczowe dla dalszego procesu decyzji.

Wraz z udoskonalaniem produktu jakim jest implant i poprawą technik operacyjnych powiększania piersi zmniejsza się znacznie ilość pojawiających się problemów. Szczególnie kolejne operacje wpływają na częstość poważnych powikłań. Dlatego tak istotna jest pierwsza operacja, popełnione w trakcie jej błędy mogą być początkiem bardzo dużych zniekształceń. Niestety często pierwszy zabieg operacyjny jest wyborem najmniejszego kosztu, co niesie za sobą już poważne koszty i ogromny stres, a nierzadko trwałe deformacje.

Co wpływa na koszt zabiegu powiększania biustu?

 • Przeszkolenie i doświadczenie chirurga plastyka (czy są odbyte praktyki zagraniczne, czy napisał publikacje naukowe na temat operacji plastycznych).
 • Status miejsca, gdzie zabieg jest wykonywany, tj. czy jest to tylko ładnie wyglądający gabinet zabiegowy czy też blok operacyjny szpitala. Jeżeli masz wątpliwości – poproś lekarza o pokazanie  gabinetu, w którym będzie wykonywany zabieg. Jeżeli Cię zaprowadza to znaczy, że miejsce nie jest sterylne i jest tylko zwykłym gabinetem zabiegowym.
 • Dysponowanie  odpowiednim wyposażeniem i prawidłowym nadzorem pooperacyjnym oraz pełną obsadą fachowego personelu (instrumentariuszki, anestezjolog, pielęgniarka anestezjologiczna, gazy medyczne, zapasowe zasilanie w energię, itp)
 • Zastosowany implant jest z pewnego źródła i posiada gwarancję i certyfikaty.
 • Możliwość nieograniczonego kontaktu z lekarzem operującym w razie problemów po operacji (telefon komórkowy).

Powiększenie piersi jest możliwe dzięki dwóm rodzajom operacji:

 1. Powiększenie piersi za pomocą implantów Gdańsk
 2. Powiększenie piersi tłuszczem pacjentki Gdańsk

Powiększenie biustu za pomocą implantów 

Decydując się na jakikolwiek zabieg, powinniśmy pozyskać informację czy odbędzie się on w bezpiecznym szpitalu, czy sala operacyjna ma zapewnione awaryjne zasilanie w prąd oraz czy podczas zabiegu będzie obecny anestezjolog. Operacja powiększenia piersi jest przeprowadzana w znieczuleniu, ogólnym, trwa ok. 2 godzin i wymaga 1-2 dni hospitalizacji.

Pacjenci korzystający z 1DayClinic.pl – szpitala chirurgii jednego dnia ETER-MED mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną oraz pełne wyżywienie. Każdorazowo, personel szpitala stara się zapewniać pacjentom najwyższy standard opieki pod każdym względem.

Jakie są implanty użyte do powiększania biustu?

Implanty mogą być okrągłe lub w kształcie kropli. Implanty okrągłe bardziej wypełniają górną część biustu, dając efekt pełnego dekoltu z głębokim wcięciem. Implanty w kształcie kropli dają subtelniejszy i bardziej naturalny wygląd, dekolt jest płytszy, a górna część piersi mniej wypełniona. Chirurg plastyczny, podczas wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu powiększania biustu, pomoże i doradzi w wyborze. Dzień operacji jest tak samo ważny, jak dzień konsultacji z lekarzem – wówczas pacjent jest kwalifikowany do zabiegu i uzgadniany jest jego plan. Aby podczas konsultacji nie umknęły żadne pytania, warto by najistotniejsze dla nas wątpliwości zanotować wcześniej i taką notatkę zabrać ze sobą na wizytę. Powiększanie piersi jest bardzo poważnym przedsięwzięciem i przed podjęciem ostatecznej decyzji pacjent powinien rozwiać wszelkie swoje wątpliwości.

Zabieg powiększania biustu polecany jest przede wszystkim kobietom z niewielkimi piersiami, z problemem jędrności biustu (np. po karmieniu piersią) albo dla kobiet z widoczną asymetrią biustu (piersi różnej wielkości lub kształtu). Stosowane przez lekarzy protezy są wypełnione żelem silikonowym o zróżnicowanym stopniu stężenia i mają powłokę o różnej grubości tekstury.

Umiejscowienie implantów powiększających piersi

W zależności od kształtu piersi pacjentki oraz jej oczekiwań względem rezultatu operacji powiększenia piersi, implanty mogą być umiejscowione pod mięśniem piersiowym, pod gruczołem piersiowym (na mięśniu piersiowym) lub częściowo pod mięśniem z dolną częścią implantu pod gruczołem.

Przygotowanie do operacji powiększenia biustu

Planując operację należy pamiętać, aby min. na cztery tygodnie przed datą zabiegu ograniczyć lub rzucić palenie papierosów. Dwa tygodnie przed operacją powiększania biustu nie można też zażywać aspiryny ani żadnych jej pochodnych. Pełną kartę zaleceń przedoperacyjnych wraz z listą badań potrzebnych w procesie kwalifikacji do operacji pacjentki otrzymują podczas wizyty kwalifikującej do zabiegu. Minimum 7 dni przed zabiegiem należy dokonać płatności za zabieg osobiście lub przelewem.

Czas po zabiegu powiększania piersi – czego nie robić

 • Unikać wysiłku fizycznego – przez 2 lub 3 tyg po zabiegu,
 • Nie dźwigać,
 • Nie podnosić rąk do góry,
 • Nie uprawiać żadnego sportu – przez 6 tyg po zabiegu,
 • Nie korzystać z sauny, solarium oraz nie eksponować ciała na słońcu – przez 6 miesięcy po zabiegu.

Więcej informacji o zabiegu powiększania piersi implantem w Gdańsku w Szpital Chirurgii Jednego Dnia 1DayClinic

Powiększenie biustu tłuszczem pacjentki w Gdańsku

Powiększanie piersi za pomocą tkanki tłuszczowej pacjentki, czyli augmentacja.

Zabieg ten składa się z dwóch etapów:

 • Pierwszy to liposukcja – pobranie tłuszczu i przygotowanie (wirowanie i dekantacja).
 • Drugi etap zabiegu to odpowiednie, wielowarstwowe przeszczepienie tłuszczu do piersi. Jednorazowy zabieg ujędrni zwiotczałe piersi i powiększy ich wielkość nawet o jeden rozmiar.

Przebieg zabiegu powiększania biustu tłuszczem pacjentki

 1. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.
 2. Poprzez liposukcję pobierana jest potrzebna ilość tłuszczu z odpowiednich partii ciała pacjentki (np. fałd brzuszny, lędźwie, uda, łydki).
 3. W późniejszym etapie uzyskane tkanki poddane są odwirowaniu i uzyskujemy – „własny tłuszcz”, który jest gotowy do przeszczepienia.
 4. Następnie poprzez niewielkie nakłucia (od 1,2 do 1,8 mm) podajemy „własny tłuszcz” cienkimi pasmami pomiędzy skórę a gruczoł, pod gruczoł piersiowy, do mięśnia piersiowego, a także wokół piersi.
Gdzie powiększyć piersi w Gdańsku?

Gdzie bezpiecznie powiększyć piersi w Gdańsku?

Więcej informacji o zabiegu powiększania piersi tłuszczem pacjentki w Gdańsku w Szpital Chirurgii Jednego Dnia 1DayClinic


Badania przed zabiegiem powiększania biustu

Poniżej znajduje się lista badań, które są konieczne do wykonania operacji powiększenia piersi w Gdańsku:

 • morfologia  z automatycznym rozmazem, glukoza, OB (Odczyn Biernackiego), potas (Na), sód (K), kreatynina, mocznik, INR pt, APTT, HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B), anty HCV (przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C), grupa krwi, płytki krwi (liczba)

Powyższe badania można wykupić w pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym

Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG.

Powiększanie piersi Gdańsk

Operacja powiększenia piersi jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym i trwa ok 2 godzin i wymaga 1-2 dni hospitalizacji.