Ocena: 4.3 / 5.0

Powiększenie biustu implantem w Gdańsku

Piersi to dla wielu z kobiet bardzo ważna część ciała, o którą z wiekiem trzeba coraz mocniej dbać. Niestety odpowiednie ćwiczenia i kosmetyki to czasami za mało, żeby zapewnić im wymarzony wygląd. W momencie, kiedy biust traci objętość w wyniku ciąży, karmienia, odchudzania lub jest naturalnie zbyt mały, przez daną kobietą często rozważana jest opcja przeprowadzenia operacji plastycznej polegającej na Powiększenie piersi za pomocą implantów. Piersi stanowią jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Statystyki potwierdzają, że operacje plastyczne biustu plasują się na szczycie najbardziej popularnych zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej. Sukcesywnie zwiększa się liczba kobiet, które zapragnęły stać się posiadaczkami większego, bardziej krągłego biustu, i poddały się zabiegowi powiększenia piersi.

Powiększenie biustu implantem w Pomorskim

Na czym polega zabieg?

Zabieg powiększania biustu, to nie tylko zmiana objętości piersi, ale również idzie za tym przywrócenie jego jędrności oraz poprawa ogólnych proporcji sylwetki.

Uzyskane w ten sposób lepsze proporcje sylwetki przywracają kobietom pewność siebie, co wpływa na podniesienie ich samooceny. Takim zabiegom poddają się kobiety mające zbyt małe  (w ich mniemaniu) i obwisłe piersi.  Z dostępnych implantów możemy wyróżnić implanty okrągłe (mogą być wkładane pod gruczoł piersiowy i pod mięsień), anatomiczne – naturalne jak kropla (wkładane częściowo pod mięsień), asymetryczne (dla każdej piersi inny implant, zawsze wkładane pod gruczoł piersiowy)

Powiększenie piersi, inaczej nazywane augmentacją lub mammoplastyką, polega na chirurgicznym umieszczeniu implantów pod obiema piersiami. Implanty mają na celu zwiększenie rozmiaru i poprawy kształtu piersi.  Z dostępnych implantów możemy wyróżnić implanty okrągłe (mogą być wkładane pod gruczoł piersiowy i pod mięsień), anatomiczne – naturalne jak kropla (wkładane częściowo pod mięsień), asymetryczne (dla każdej piersi inny implant, zawsze wkładane pod gruczoł piersiowy).

Jak wybrać kształt implantu do powiększenia biustu?

Implant piersiowy to rodzaj protezy wypełnionej żelem silikonowym. W zależności od indywidualnych oczekiwań i potrzeb pacjentki, może mieć on różny kształt oraz wielkość. Najczęściej wybierany jest kształt naturalny oraz kształt okrągły. Wszystkie szczegóły dotyczące rodzaju implantu ustalane są na konsultacjach z chirurgiem plastycznym, który wraz z pacjentką omawia wszystkie wskazania i przeciwwskazania i razem dobierają odpowiedni implant.

Modele anatomiczne przypominają łzę, a przez wzgląd na swoją budowę są bardziej dopasowane do kształtu piersi. Z tego powodu są częściej wybierane przez kobiety, które chcą powiększyć piersi przy jednoczesnym uniknięciu efektu sztuczności i „piłeczek”. Łatwiej przy ich pomocy zamaskować górną krawędź implantu – ich kształt umożliwia uniknięcie nadmiernego wypełnienia górnej części gruczołu piersiowego. Według samych pacjentek, a także wielu chirurgów plastycznych implanty anatomiczne dają bardziej naturalny efekt, prócz tego są przydatne w niektórych przypadkach piersi zdeformowanych (np. po operacji onkologicznej) oraz przy korygowaniu kształtu piersi obwisłych. Implanty anatomiczne są droższe niż okrągłe. Modele tego typu posiadają zarówno wady, jak i zalety. Jak można wyczytać na portalach poświęconych operacjom plastycznym, główną zaletą powiększenia piersi implantami anatomicznymi jest naturalny efekt. Z kolei wadą jest ryzyko przesunięcia się protezy, co może spowodować uwypuklenie się brzegów implantów. Implanty anatomiczne są wypełnione żelem o wzmożonej spoistości, co sprawia, że powiększona nimi pierś nie będzie miękka w takim stopniu, jaki ma miejsce po zabiegu z użyciem implantów okrągłych. Zwiększona sztywność tego typu modeli jest wymuszona ich kształtem – inaczej byłyby zbyt „lejące” i nie dałyby zadowalających rezultatów estetycznych.

Według niektórych lekarzy implanty okrągłe są wybierane przez kobiety, które chcą chwalić się biustem. Nie chodzi bynajmniej o blizny, ale o idealny kształt piersi, bez nadawania mu wyglądu jak najbardziej zbliżonego do naturalnego, jak ma to miejsce w przypadku biustu powiększanego implantami anatomicznymi.

Z kolei implanty anatomiczne nadają piersiom bardziej naturalny wygląd, zachowując lekką linię opadania. Mają postać łzy, przez co przypominają naturalny kształt gruczołu piersiowego. Wybierają je kobiety, które chcą powiększyć biust dyskretnie – piersi są wyraźnie większe, lecz wyglądają „jak prawdziwe”. Prócz tego implanty anatomiczne lepiej niż okrągłe sprawdzają się przy zabiegach korekcyjnych piersi obwisłych oraz w operacjach niwelujących asymetrię bądź deformację biustu. Specjaliści zalecają je pacjentkom, które cieszyły się wcześniej (np. przed ciążą) pięknym biustem, jednak utracił on swoją jędrność i pełność. W takich sytuacjach implant okrągły może się nie sprawdzić – istnieje ryzyko, że nie ułoży się tak, by tworzyć jedność z naturalną piersią.

Do wad implantów anatomicznych zaliczyć można: możliwość przekręcenia się  (deformuje to pierś i zagraża pacjentce) oraz brak odpowiedniej miękkości biustu, co jest spowodowane większą gęstością żelu. Z powodu tych wad spory odsetek chirurgów plastycznych wyraźnie preferuje okrągły model. Jak twierdzą niektórzy lekarze, może być to spowodowane niewielkim doświadczeniem takich medyków i tym, iż zabiegi z wykorzystaniem implantów okrągłych są prostsze. Nie wymagają bowiem tak dużego cięcia jak operacja z użyciem modeli anatomicznych ani tak precyzyjnego wypreparowania „kieszonki” na implant. Nie jest to jednak do końca słuszne podejście, a dla niektórych specjalistów może być wręcz krzywdzące. Doświadczeni chirurdzy pracujący w Belinie, początkowo przeprowadzali operacje powiększenia piersi, wykorzystując przy tym implanty anatomiczne, jednak lata praktyki utwierdziły ich w przekonaniu, że modele okrągłe są lepsze – efekty zabiegu są bardziej przewidywalne, a ryzyko wystąpienia powikłań dużo mniejsze. Zdanie to podziela więcej chirurgów, w tym np. ze Szwecji.

Dywagacje o naturalnym bądź nienaturalnym wyglądzie wymodelowanych operacyjnie piersi można podsumować konkluzją – biust powiększony implantem okrągłym wygląda bardziej naturalnie w pozycji leżącej, podczas gdy implanty anatomiczne nadają mu sprężystość i sztywność do tego stopnia, iż piersi w tej pozycji nie zmieniają swojego kształtu.

Przygotowanie do zabiegu powiększenia biustu implantem

Przed operacją powinna także poddać się badaniom krwi i badaniu lekarskiemu. Nie wolno jej palić papierosów i stosować preparatów kwasu salicylowego (aspiryna). W dniu zabiegu przez 8 godzin nie należy przyjmować pokarmów, a przez 6 godzin – płynów. Co najmniej 7 dni przed zabiegiem należy uiścić opłatę za zabieg. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest cukrzyca, zmiany ropne na skórze klatki piersiowej, a także zaburzenia krzepnięcia krwi i skazy naczyniowe.

Przebieg operacji powiększenia biustu w szpitalu 1DayClinic.pl

Operacja powiększenia piersi implantem w szpitalu 1DayClinic.pl trwa ok. 2 godziny i jest przeprowadzana przy udziale anestezjologa w znieczuleniu ogólnym. Implant może być umieszczony pomiędzy mięśniem piersiowym większym a ścianą klatki piersiowej lub między gruczołem piersiowym a mięśniem piersiowym większym (pod gruczołem). Implanty anatomiczne są szczególnie zalecane przez chirurgów przy wszczepianiu podskórnym, z kolei przy implantacji domięśniowej kształt protezy piersiowej nie ma większego znaczenia.

Zabieg kończy się założeniem szwów i drenów – jeśli zachodzi taka potrzeba. Po operacji powiększania piersi pacjentka co najmniej przez dobę pozostaje w szpitalu 1DayClinic.pl pod obserwacją. Jest zapewniona asysta medyczna oraz posiłki. Do dyspozycji pacjentki jest TV, WIFI Internet oraz napoje. Kolejnego dnia zostaje wypisana do domu.

Rekonwalescencja po operacji powiększenia biustu

Zaleca się pozostanie w domu przez kilka dni. Przez kilka tygodni piersi muszą być usztywnione specjalnym biustonoszem. Pacjentka powinna go nosić zarówno w dzień, jak i w nocy. Przez okres około miesiąca pacjentka powinna spać na plecach i ograniczyć aktywność fizyczną. Po 10 dniach usuwa się szwy. W szpitalu 1DayClinic.pl stosuje się najnowszą generację szwów, które ulegają samorozpuszczeniu.  Przez ok. 2 tygodni zaleca się powstrzymywanie od gorących kąpieli, sauny i wysokich temperatur. Przez pierwsze trzy tygodnie należy unikać wysiłku fizycznego, nie dźwigać, nie podnosić rąk do góry. Podczas sześciu tygodni po operacji nie wolno uprawiać żadnego sportu. Przez kolejne 6 miesięcy po wykonanym zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium oraz unikać ekspozycji na promienie słoneczne.

Więcej informacji o zabiegu powiększania piersi implantem w Gdańsku w Szpital Chirurgii Jednego Dnia 1DayClinic

 

Co jest przeciwwskazaniem do wykonania operacji powiększenia biustu?

Przeciwwskazaniem jest każda infekcja, czyli katar oraz sezonowe przeziębienie. Zabiegu nie można wykonać również u kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią, a także u kobiet niepełnoletnich. Wszelkie zmiany w piersiach bez względu na ich charakter – nawet jeśli są one łagodne, dyskwalifikują udział w operacji.  Jeśli pacjentka jest obciążona genetycznie i występuje duże ryzyko nowotworu piersi, również jest to przeciwwskazaniem do zabiegu. Schorzenia skórne, zaburzenia krzepliwości krwi, cukrzyca oraz nieregularne ciśnienie krwi. Przeciwwskazaniem są także wszelkie problemy natury psychologicznej, np. depresja lub dysmorfofobia, czyli zaburzenia w postrzeganiu własnego ciała .

Bardzo ważna jest wcześniejsza szczera rozmowa z lekarzem w trakcie wstępnych konsultacji, czyli wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu. Na podstawie zebranego wywiadu, operator będzie wiedział czy potrzebne są jakieś dodatkowe badania, może również zdarzyć się, że z powodu infekcji operacja będzie musiała poczekać jakiś czas lub z powodu poważnej choroby nie będzie mogła odbyć się wcale. Nie należy się jednak zniechęcać i warto skonsultować wszystkie wątpliwości z lekarzem, by żyć pełnią szczęścia.

Jakie są wskazania do powiększenia piersi?

 1. Problemy z piersiami po utracie dawnej objętości (najczęściej dzieje się to w wyniku karmienia piersią),
 2. Utrata objętości piersi,
 3. Utrata jędrności piersi,

  Kształty implantów piersi Gdańsk

  Kształty implantów piersi Gdańsk

 4. Naturalnie mały biust.

Jakie są korzyści z zabiegu powiększania piersi implantem?

 1. Kształtny biust,
 2. Proporcjonalny biust w stosunku do reszty ciała,
 3. Poprawa samopoczucia Pacjentki,
 4. Zwiększona samoocena Pacjentki,
 5. Zwiększone poczucie własnej wartości Pacjentki.

Więcej informacji o zabiegu powiększania piersi implantem w Gdańsku w Szpital Chirurgii Jednego Dnia 1DayClinic

Operacja powiększenia biustu – jaka jest cena?

Jak ogólnie wiadomo, wszelkie usługi związane z medycyną estetyczną, chirurgią plastyczną w Unii Europejskiej muszą być powiększone o 23% VAT (wyjątek – przywracanie zdrowia, np. po amputacji). W większości klinik chirurgii plastycznej ceny operacji powiększenia biustu kształtują się na poziomie 15-20tyś. Np. Klinika Ambroziak w Warszawie – ceny operacji powiększenia biustu zaczynają się od 15.000zł. Z kolei Klinika Carolina Center w Warszawie przeprowadza zabiegi powiększania piersi w cenach zaczynających się od  20 tysięcy złotych.

Koszt powiększenia piersi implantem anatomicznym wydaje się duży, jednak w porównaniu z cenami proponowanymi w zagranicznych szpitalach można wysnuć wniosek, że polskie ośrodki oferują bardzo korzystne stawki. Ceny operacji w USA wahają się w granicach $8000-$1100.

Część chirurgów plastycznych niechętnie podaje stawki, tłumacząc to koniecznością indywidualnego podejścia do każdej pacjentki.  Końcowy koszt operacji powiększania piersi jest ustalany podczas konsultacji.

Niektórzy lekarze w Polsce, sugerują pacjentom, że nie „nabiją” płatności na kasę fiskalną – tym samym proponują niższą cenę. Zrezygnowanie z otrzymania paragonu fiskalnego wydaje się być krótkowzroczną „oszczędnością”, gdyż w przypadku dochodzenia odszkodowania od lekarza, zabraknie dowodu uiszczenia opłaty za zabieg. Poza tym każda próba dokonania sprzedaży usługi medycznej bez kasy fiskalnej powinna być zgłaszana na Policję Skarbową (nr telefonu: 800 060 000 czynny całą dobę lub adres e-mail: [email protected]), gdyż stanowi to przestępstwo.

Badania przed zabiegiem powiększenia piersi implantem

Poniżej znajduje się lista badań, które są konieczne do wykonania operacji:

 • morfologia  z automatycznym rozmazem, glukoza, OB (Odczyn Biernackiego), potas (Na), sód (K), kreatynina, mocznik, INR pt, APTT, HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B), anty HCV (przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C), grupa krwi, płytki krwi (liczba)

Powyższe badania można wykupić w pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym

Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG