Ocena: 4.7 / 5.0
kolonoskopia Gdańsk gastroskopia Gdańsk

Endoskopia: kolonoskopia, gastroskopia i sigmoidoskopia w Gdańsku

Kolonoskopia to badanie, którego wiele osób unika ze strachu – boi się, że jest nieprzyjemne czy bolesne. Z reguły wcale takie nie jest. I często ratuje życie. 

Kiedy warto wykonać kolonoskopię?

Na pewno każdy powinien zafundować sobie to badanie na swoje 50-urodziny.  Jeżeli nie wyjdzie nic niepokojącego następnie co 10 lat. W ten sposób dajemy sobie szansę na wyleczenie wczesnego stadium nowotworu jelita grubego lub stanów przedrakowych. Liczba zachorowań na raka jelita grubego rośnie dziś na świecie w zastraszającym tempie. Podobnie dzieje się w Polsce. Każdego roku chorobę rozpoznaje się u 16 tys. Polaków (11 tys. co roku umiera z tego powodu). Według szacunków w najbliższej dekadzie liczba ta wzrośnie do około 25 tys. To skutek przede wszystkim starzenia się społeczeństwa. A głównym czynnikiem ryzyka raka jelita grubego jest właśnie wiek. Głównym, co nie znaczy, że jedynym. Ważne są również tzw. czynniki środowiskowe, czyli przede wszystkim nasz styl życia (wysokoprzetworzona dieta z małą ilością błonnika, palenie papierosów, otyłość, brak ruchu).  Jeżeli uważasz, że możesz być w tzw grupie ryzyka – wykonaj kolonoskopię!

Kolonoskopia Gdańsk

Kolonoskopia w Gdańsku

Wykonujemy kolonoskopię, gastroskopię i sigmoidoskopię w naszej głównej placówce przy ul. Żabi Kruk 10.

Badania przeprowadzają doświadczeni i wysoko wykwalifikowani  lekarze nowoczesnymi endoskopami firmy PENTAX. Gwarantuje to sprawną diagnostykę na najwyższym poziomie.

Dodatkowo kolonoskopię powinny wykonywać osoby, u których wykonano polipektomię, kolonoskopia kontrolna powinna być powtarzana co 2-3 lata, a w przypadku polipów licznych (powyżej 5ciu) – każdego roku.

W wybrane dni miesiąca można wykonać kolonoskopie w pełnym znieczuleniu.

O kolonoskopii powinny pomyśleć osoby, które zaobserwowały u siebie:

  • dokuczliwe zaparcia,
  • zmiana rytmu wypróżnień, której nie można wytłumaczyć zmianą diety lub trybu życia,
  • biegunki połączone z oddawaniem dużej ilości gazów, które utrzymują się przez wiele tygodni,
  • anemia (najczęściej odczuwana w postaci osłabienia sprawności, większej podatności na zmęczenie i podwyższonej temperatury),
  • bóle w dole brzucha i dolnych partiach pleców, uczucie dyskomfortu, nudności, wymioty,
  • poczucie niepełnego wypróżnienia,
  • ślady krwi na papierze lub bieliźnie, krwawienia z odbytu

Więcej o badaniu kolonoskopia, przygotowaniu do badania i możliwości uzyskania rabatu za badanie…

 

Kolonoskopia Gdańsk