Gastroenterologia

Ocena: 3.7 / 5.0
Poradnia Gastroenterologiczna ETER-MED w Gdańsku przy ul. Żabi Kruk 10
Wymagana jest uprzednia rejestracja telefoniczna: 58 3202600 lub on-line

Podczas rejestracji określ, czy chcesz skorzystać z usługi odpłatnie lub z abonamentu Medicover, Allianz, MEDFORLIFE, iMED24, DantexMed)

 

Kup konsultację teraz taniej przez Portal Pacjenta.

Dostępni lekarze:

  • lek. med. Joanna Wypych  (II stopień specjalizacji) – UWAGA! Rejestracja wstrzymana do odwołania!

 

Możliwe jest wykonanie na zasadach komercyjnych endoskopii (gastroskopii, sigmoidoskopii lub kolonoskopii) w Pracowni Endoskopii ETER-MED w Gdańsku przy ul. Żabi Kruk 10.

Gastroskopię wykonujemy bezpłatnie tylko dla posiadaczy właściwej karty Allianz, MEDFORLIFE, iMED24, DantexMed, dla pozostałych odpłatnie.

W przypadku przedpłaty minimum dzień przed badaniem cena za wykonanie gastroskopii wynosi 320 (cena zawiera koszt ewentualnego testu ureazowego, ale nie zawiera ceny badania hispatologicznego jeżeli są jest wykonywane oraz nie zawiera kosztów sedacji/znieczulenia jeżeli jest wykonywane)

W przypadku przedpłaty minimum dzień przed badaniem cena za wykonanie kolonoskopii wynosi 420zł (cena nie zawiera badania hispatologicznego, wycięcia polipa (jeżeli ma to miejsce), zastrzyku rozkurczowego (jeżeli okaże się niezbędny), znieczulenia ogólnego – (jeżeli jest wykonywane))

 

W przypadku opłacenia za sigmoidoskopię co najmniej 3 dni przed badaniem lub kupienia usługi za pomocą naszego sklepu internetowego – koszt badania wynosi 220zł

Gastroskopii, sigmoidoskopii i kolonoskopii nie wykonujemy na NFZ, gdyż w naszej ocenie, kwota refundacji jaką przeznacza NFZ na to badanie, jest  zbyt niska aby wystarczyło na opłacenie dobrego lekarza specjalistę, użycie dobrego nowoczesnego markowego gastroskopu oraz prawidłowe jego umycie i zdezynfekowanie w specjalistycznej myjce w pełni automatycznej.

Gastroskopię, sigmoidoskopię i kolonoskopię wykonuje między innymi:

Dr Marek Guzek

posiadający kwalifikacje:

– specjalizacja w zakresie gastroenterologii

-certyfikat uprawniający do samodzielnego wykonywania procedur endoskopowych w zakresie endoskopii diagnostycznej i endoskopii operacyjnej przewodu pokarmowego wydany przez Pracownię Endoskopii i Katedry Chirurgii Ogólnej i Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej Colliegium Medicum Uniwersystetu Jagiellońskiego

 Portal Wiedzy:

Druki do pobrania:

GASTROSKOPIA

KOLONOSKOPIA

SIGMOIDOSKOPIA

 

 

 

Gastroskopia, zwana także panendoskopią, to endoskopowa metoda diagnostyczno-lecznicza umożliwiająca oglądanie górnego odcinka przewodu pokarmowego tj.: przełyku, żołądka i dwunastnicy. Pozwala na bezpośrednie zobrazowanie śluzówki oraz pobranie wycinków do badania histopatologicznego.

Pośrednio można również wnioskować o czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego oraz o patologiach struktur przylegających bezpośrednio do badanego fragmentu przewodu pokarmowego, np.: podczas badania przełyku można stwierdzić zmiany, powodujące ucisk, pochodzące ze śródpiersia. Podczas gastroskopii wykonuje się bardzo często test na obecność bakterii Helicobacter pylori.

Wskazaniem do wykonania gastroskopii są zaburzenia połykania, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, krwawe wymioty, niedokrwistość, dyspepsja, ból w klatce piersiowej i nadbrzuszu o niejasnej etiologii, pieczenia za mostkiem, uporczywe odbijania, spadek masy ciała.

Gastroskopia zabiegowa obejmuje tamowanie krwawień, usuwanie polipów i ciał obcych, opaskowanie żylaków przełyku, poszerzanie zwężeń przełyku i odźwiernika, protezowanie przełyku, wykonywanie gastrostomii, usuwanie błony śluzowej wraz z wczesnymi zmianami nowotworowymi i niszczenie guzów nowotworowych na pomocą lasera lub plazmy argonowej.

Przeciwskazaniem do wykonania gastroskopii jest podejrzenie perforacji górnego odcinka przewodu pokarmowego, brak współpracy z chorym, w tym niektóre zaburzenia psychiczne, niekontrolowane nadciśnienie, wstrząs, świeży zawał serca, niestabilna choroba wieńcowa, niedokrwistość i zaburzenia krzepnięcia krwi, ostra niewydolność oddechowa.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
CLOSE
CLOSE
Odwołaj wizytę