Operacje kolana Gdańsk

Ocena: 3.7 / 5.0
Operacyjne leczenie kolana artrosakopia kolan

Operowanie kolana

Operacje i leczenie kolana Gdańsk

Kolano jest jednym z ważniejszych stawów w organizmie człowieka. Dysfunkcja kolana przyczynia się do trudności w codziennym funkcjonowaniu, nie mówiąc już o uprawianiu sportów. Ortopedzi wykonują najczęściej takie zabiegi jak artroskopia kolana, artroskopia więzadła krzyżowego w kolanie czy leczenie operacyjne chrząstki stawowej kolana. Po operacji należy odciążać staw kolanowy i stosować się do innych zaleceń lekarza. Często jest też pomocna późniejsza fizjoterapia, aby kolano właściwie funkcjonowało.

Operacje kolana w gdańskich szpitalach

W Gdańsku operacje kolana wykonywane są w prywatnej klinice medycznej 1DayClinic.pl. W klinice operują ortopedzi zatrudnieni przez Centrum Zdrowia ETER-MED. Ortopeda dr Rafał Camielleri (jego głównym obszarem zainteresowań w ortopedii jest chirurgia kolana, barku i łokcia ze szczególnym uwzględnieniem zabiegów endoskopowych. Jest lekarzem m.in. klubu Arka Gdynia , Mighty Bulls Gdynia , Wybrzeże Gdańsk oraz operuje żołnierzy z jednostek Wojsk Specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej), dr Ryszard Zaleski (związany z medycyną sportową poprzez pracę w AWFiS oraz w Poradni Medycyny Sportowej w Gdańsku, odbył liczne staże i kursy zawodowe w Polsce, USA, Austrii, Francji, Szwajcarii, dr Jarosław Bortnowski (doświadczenie zawodowe uzyskał m.in. w SPZOZ Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej, 7 Szpitalu Marynarki Wojennej), dr Grzegorza Szreder (specjalizuje się w protezoplastykach stawów biodrowych i kolanowych, leczeniu deformacji pourazowych, osteotomiach korekcyjnych, artroskopiach i chirurgii stopy).

Operacje i leczenie kolana – w Gdańsku

Alloplastyka stawu kolanowego jest możliwa w Szpitalu Jednego Dnia 1DayClinic.pl zlokalizowanym w samym centrum Gdańska, które dysponuje nowymi i bezpiecznymi salami operacyjnymi. Szpital znajduje się w nowym budynku, dlatego zastosowano tu najnowocześniejsze technologie wpływające na bezpieczeństwo Pacjentów. Szpital współpracuje z kilkoma szpitalami w Niemczech i Ameryce. Lekarze wstawiają tu protezy stawów kolanowych oraz leczą chirurgicznie nawracające zwichnięcie rzepki poprzez operacyjną rekonstrukcję troczków w kolanie.

W gdańskim szpitalu 1DayClinic każdy lekarz przed rozpoczęciem pracy jest weryfikowany pod względem skuteczności leczenia. Wielu ortopedów chce wykonywać operacje kolana, głównie protezoplastyczne zabiegi stawu kolanowego. Pacjenci dzwoniący do szpitala pytają o szwy łąkotek, zaopatrywanie uszkodzeń chrząstki stawowej metodą shaving. Popularnymi zabiegami są też rewizyjne rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego i tylnego kolana.

W przychodni EterMed można umówić się na konsultację ortopedyczną ze specjalistą chirurgii urazowej i ortopedycznej. Na miejscu można wykonać rtg kolan oraz tomografię komputerową stawów.

Chirurgiczne leczenie urazów stawu kolanowego czy alloplastyka kolana to w szpitalu 1DayClinic.pl jest codziennością. W razie potrzeby ortopedzi wykonują szycie łąkotki w kolanie.

Pacjenci, chcący skorzystać z konsultacji ortopedycznej z powodu bólu kolana mogą wybrać się do przychodni ETER-MED w Gdańsku Śródmieściu lub Gdańsku Oliwie.

Ortopedzi ze szpitala 1DayClinic przygotowują się do wprowadzenia kolejnych procedur leczniczych. Jeszcze w tym roku będzie można wstawić endoprotezy w operacjach stawów biodrowych. Po operacji będzie zapewniona niezbędna rehabilitacja.

Koszt konsultacji kwalifikującej do operacji kolan wynosi 150zł (przy przedpłacie 130zł).

Zabieg operacyjny stawu kolanowego – cena w Polsce i w Niemczech

W niemieckim szpitalu artoskopia kolana kosztuje 4300 Euro, zabieg więzadła kolanowego 9000Euro, a operacja wymiany stawu kolanowego nawet 18.00 0Euro. Pacjenci z Europy Zachodniej w ich rodzimych szpitalach muszą liczyć się z ogromnymi kosztami operacyjnego leczenia stawów kolanowych, które w przeliczeniu na pln mogą sięgać nawet 80 tyś. złotych. W Polsce można zoperować kolano o wiele taniej, zwłaszcza w gdańskiej klinice 1DayClinic, w których ortopedzi posługują się także językiem angielskim. Turyści medycznie chętnie przyjeżdżają nad polskie Morze Bałtyckie, aby przy okazji ortopedycznego leczenia kolana zażyć zdrowego powietrza. Można też zwiedzić okolicę. Nowoczesny Szpital 1DayClinic.pl mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Narodowego i kilku nowych hoteli.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
CLOSE
CLOSE
Odwołaj wizytę